16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kertek és kalandok (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Aktuális tennivalók a kertben (3)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Találd ki (30)
IDŐJÁRÁS (65)
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek...képek (19)
Kedvenc filmem, színészem
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019....2020.
Milyen öröm ért ma?..(38)
Versek, költemények (4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:01:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek......Sede próbált valamit csinálni, remélem, jobb lezs megint a GAZ!!
12:32:pm Emmylie :
Nekem az elsö KV-ra sokat kellett varni laborba mentem elöbb Szep delutant mindenkinek
11:41:am bau :
Sede Boldog névnapot kívánok!
11:33:am bau :
ászok...én is kérek Kv-t
6:20:am aszokfa :
Jó reggelt! Várom a második kv-ét!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek....akkor majd megint szólok Sedének
7:05:pm kovarigergo :
Nem tudok betenni posztokat Nálatok is van ez az ici-pici probléma?
7:04:pm kovarigergo :
Szép estét!
6:17:pm aszokfa :
Ahogy írod! ..De rutinosan kivártam...
3:17:pm bau :
Igen! Nálam is ugyan az a helyzet!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Valaki segítsen (22)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Valaki segítsen (22)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 35, 36, 37  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.31, 16:51    Hozzászólás témája: Re: Valaki segítsen Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Kevés az a kutya, amelyik nem amortizálja le a kertet. Nagyon kell nevelni őket, hogy ide ne lépj, oda ne menj és köyökkortól..

...amely módszer eleve kizárja azt, hogy a meglevő kutya élete során bármit is ültessünk.

Ez így van.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.03.31, 03:26    Hozzászólás témája: Valaki segítsen Hozzászólás, az előzmény idézésével

Minden évelő és fa, bokor csak nagyon rövid ideig virágzik.
Az egynyári virágok közt vannak hosszabban virágzók .
A gumósok, rizómások között pl. a dália (krumplirózsa), kána (rózsanád) hosszan virágoznak. A dáliának vannak 1,2-1,5 m-es fajtái is, több színben. A gumókat át lelhet teleltetni a pincében vagy valami hűvös, száraz helyen és következő évben újra el lehet ültetni. Jól szaporodik, egy tőből egy szezonban 2-3 tő lesz. Kiültetéskor rögtön mellé kell tenni egy hosszú karót támként és még vagy két kicsit, hogy a kutya ne járjon ott, ahol nem kell.
Természetesen a trágyát és a vizet meghálálja, sőt, öntözés nélkül a nagy szárazságban aligha megy.
Csak egyszer kell megvenni több színben a gumókat és utána szaporodik. Erőteljes szárai vannak.

Nagymamáméknak mindig volt az udvaron. Az ereszről ráfolyt a víz, tyúktrágya volt, minden kiültetéskor kapott belőle. Keresztanyám nem volt rest a kútból felhúzni, hordani rá a vizet. Büszke volt rá, hogy az ő dáliája a legszebb a faluban. Tőle hordták a templomot díszíteni, oda sok kellett.
Mint minden gumós, szereti a laza talajt.

Mivel a dáliáknak virágformára és növényméretre is nagyon sok fajtája van, még úgy is variálható a látvány, hogy a magas elé törpe méretű kerül. Ha azonos színűek, szép virágfüggöny lenne.

De hogy van-e a ház mögött elég fény neki, azt nem tudom, Ki kell próbálni.

Nagymamáméknál Keresztanyám a sütő (az udavaron lévő kis épület, amiben kemence, katlan volt) mögött adott nekem egy darab földet, palántákat és az csak az én kertem volt. Őszi rózsát is ültettem és egy másik virágfajtát, aminek lila és fehér virágú változata volt, örvökben álltak a virágok, Büdöskét, petuniát is ültettem.
Ott árnyékos volt, de mégis szép volt az én kis kertem is. Arra emlékszem, hogy nyáron is szaladtam pár naponta gyomlálni, öntözni, pedig a kertek alatt futva is minimum 1 km-re volt. Ha Keresztanyu nem volt otthon hogy felhúzza a kútvödröt, lementem a patakra vízért, amiért nem dicsértek meg, mert féltettek. Ugyanis egyszer egy áradáskor a patak hídjára ültem és a lábamat a színig megáradt patakba lógattam és elvitte a víz a vadi új szandim egyikét. Amikor levonult az ár, az egyik 8. osztályos fiú kereste meg a patakban, már a szomszéd hídig vitte a víz. Jó minőségű bőr szandál volt, jól kimosták, megszáradt és kenegették, hogy rendbe hozzák. Nem emlékszem, hogy újat vettek volna helyette. El sem csépeltek a szandiért, talán örültek, hogy csak a az esett bele, mert olyan 2,5-3 m magas lehetett a víz a patakban.
Ennek a pataknak a napos oldalán termelt mindenki tormát. A patak ketté vágta a kertet, mindenki maga épített rá akácból, tölgyből egy kis hidat, amin átjárt a tehénszekérrel. is Korlátja nem volt. A teheneket először betanították. Az üszőt egy tapasztalt tehén mellet kötélen vezetgették addig, amíg megszokta a helyzetet, Amikor már ment a dolog, egy taligát fogtak mögéjük és azzal kellett átkelni. Így fokozatosan emelték a terhet. A híd olyan keskeny volt, hogy a fogat mellett már nem fért el egy gyalogos, hogy vezesse a fiatal jószágot. A kert 2,
2/3-a a patakon túl volt, úgyhogy nagyon sok terményt kellett áthordani. Volt ugyan egy másik hosszabb útvonal, de az nagy időveszteség lett volna, ezért inkább ezeket a kis primitív hidakat használták. Én mindig frászt kaptam, féltettem Aput, hogy baja esik. De a tehenek miatt is aggódtam, mert ha baleset lett volna, az az érzelmi dolgokon kívül hatalmas anyagi veszteség lett volna.

Ott burjánzott a sok torma. Húsvétra és máskor is mindig onnan szedték fel. A pucolékot visszaültették.
Régen a tormalevélbe is töltöttek "káposztát". Ha még volt savanyú káposzta, akkor is tavasszal egyszer a zsenge levelet erre felhasználták. Nagyon finom volt, én szerettem.
Nyár elején a zsenge szőlőlevélbe is töltöttek "káposztát".
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Papa130
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2018.03.30, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm.
Igazából a "kutyi" egy németvizsla, sima szőrű, részben képzett vadászkutya. Az előző kutyánk is ilyen volt. A fegyelemmel általában nincs gond Smile))))))) Az udvar és kert teljes egészében az övé(is). Időnként ásogat a vakond után (friss vakondtúrások rendkívül érdeklik. Sok virág van az udvaron nem szokta bántani, néha bemegy közéjük, mert látott arra egy békát Smile. A zöldbab is rendben tud fejlődni, de ha leszállt egy gerle közé, akkor azt meg kell nézni közelről Smile és esetleg lefekszik két bokor bab. Ilyenek történnek. Azért gondoltam olyan növényre, aminek vastagabb, erősebb szára van, hogy ne törjön le ha bemegy közé. Eddig egy liliom szerű, tűzpiros virág volt, de nagyon elszaporodott és csak rövid ideig virágzik. Valami okból nem tudok képet feltölteni, pedig azon látszódna minden.
üdv. Gyuri
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.03.30, 09:33    Hozzászólás témája: Valaki segítsen Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kevés az a kutya, amelyik nem amortizálja le a kertet. Nagyon kell nevelni őket, hogy ide ne lépj, oda ne menj és köyökkortól.

De ha már ott a kutya és majd lesz máik kutya, ehhez kell alkalmazkodni. Kell nekik egy sáv, ahol ők futkározhatnak, amikor ott dolgozunk, meg egyáltalán ott is felügyeletet gyakorolnak. Ha a tiltott hely ki van nekik jelölve, akkor könnyebben betartják a tiltást. Én a parcella sarkaira és a határvonalán vernék le több karót, hogy legalább 1 m.re kiálljon a földből. Madzagot húznék rá több sorban és amikor ott dolgozok (élvezkedek, mert ugye egy gazosnak ez élvezet, akor is, ha már alig bír kiegyenesedni és mindene sajog), tudja a kutyát figyelmeztetni, hogy a madzagon belülre ne jöjjön.
Egy biztos, hogy vagy a házfal tövében vagy a külső oldalon kell egy csík a kutyának, ahol ő szaladozhat és ahonnan irányíthatja a munkánkat.

Mondanám, hogy tűztövis, de kellemetlen a tövise embernek és állatnak egyaránt.

A ház tövében az orgona is jól megélne, de csak egyszer virágzik.
Vissza az elejére
lel01
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.03.30, 07:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyuri!
Gondoltál esetleg sásliliomra? Félárnyékban is jól megvan, nálam kibírta a kutyát.

https://www.facebook.com/bela.schmatz
Vissza az elejére
Papa130
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2018.03.29, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm. Elolvastam a linket, tetszik. Kicsit tartok a kutyitól, hogy letördelné, mert szeret a kertben is mindenhol járkálni és ugrálni.
Gyuri
Vissza az elejére
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2018.03.28, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A hortenziát szokták ilyen helyre ültetni.

http://utakerthez.hu/blog/kerti-hortenzia-gondozasa/

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Papa130
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2018.03.28, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Segítséget kérek a következő ügyben. Házunk lábazata mellé szeretnék árnyéktűrő dísznövényt(növényeket) telepíteni. Nem teljesen árnyékos a terület, délután 3 óra körül már éri napfény. Jelenleg van 4 bokor rózsa, szeretik a helyet. A többi helyre, kb. 10 méter hosszú sávba szeretnék valami virágos növényt, ami viszonylag kevés gondozást igényel, esetleg kutyaálló, és télre nem kell fölszedni.
köszönettel.
Vissza az elejére
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2018.03.11, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Házasság szédelgő ?

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.11, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Segitséget kérnék.
Hogy hivják magyarul azt a férfit aki több nönek igér házasságot?ß
Egy kabarét keresek a net-en és ahhoz kellene. Wink
Vissza az elejére
tercsi57
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2018.03.08, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tasa,köszönöm,hogy válaszoltál.
Gondolom ,valami központi kavarás lehetett ,mert egy hét után vissza állt magától.
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.03.07, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

segitséget szeretnék kérni , hogyan tudok a számitó
gépre letölteni Index html fájl-t?
Tasa
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2018.03.07, 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csilla !
Én nem értek az ilyenekhez, nekem mindent a fiam csinál. Biztos, hogy nem állt át sehova, maradt a régi. A többi fórum elfogadta a régi felhasználó nevet és a jelszót is a sz.gép csere után.
A gond csak itt van ,de túlélem. Smile

www.idosallatok.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.03.06, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Terike !!! nem váltottál a cromról mozillára, vagy fordítva? Nekem ezt akkor csinálja. Az egyiknél simán belépek, a másiknál meg csak úgy ahogy leírtad.

tercsi
Tasa
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2018.03.06, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ne mérgelődj Tercsi57.

Engem majdnem 9 év után egyáltalán nem enged belépni. A lányom nevében tudok csak, ő évekig nem írt Mondtam neki, hogy biztosan protekciója van Smile

www.idosallatok.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 35, 36, 37  Következő
15 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban