16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Vendégeink a kertben (18)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kertek és kalandok (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Aktuális tennivalók a kertben (3)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Írj bármilyen témáról (16)
Találd ki (30)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019....2020.
IDŐJÁRÁS (65)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Vicces történetek...képek (19)
Kedvenc filmem, színészem
Milyen öröm ért ma?..(38)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:53:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
6:01:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek......Sede próbált valamit csinálni, remélem, jobb lezs megint a GAZ!!
12:32:pm Emmylie :
Nekem az elsö KV-ra sokat kellett varni laborba mentem elöbb Szep delutant mindenkinek
11:41:am bau :
Sede Boldog névnapot kívánok!
11:33:am bau :
ászok...én is kérek Kv-t
6:20:am aszokfa :
Jó reggelt! Várom a második kv-ét!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek....akkor majd megint szólok Sedének
7:05:pm kovarigergo :
Nem tudok betenni posztokat Nálatok is van ez az ici-pici probléma?
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Íriszek (7)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Íriszek (7)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.08, 06:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyönyörűek......a tieid?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dany12
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2020.07.08, 06:20    Hozzászólás témája: kék Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kékre keresték ... megtalálták!

Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.05.31, 22:51    Hozzászólás témája: Iriszek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, Hahagaj! Igen, pontosan erről van szó.

A törpe nőszirmokból alig van levélmaradvány. Tegnap már kevés lárva volt, leszdgetetm, de ma nem voltam és holnap sem tudok menni.
Kedden újra leszedem és viszek rovarölőt, ha még lesz értelme, kézi flakonnal lepermetezem.

Az nyilvánvaló, hogy asszimiláló felület híján vagy csökkenése miatt jövőre silányabb lesz a virágpompa, de ez elviselhető. De bízom benen, hogy nem pusztulnak el. Ha a rizómát nem zabálják meg, akkor az jövőre kihajt.
Minden esetre, erre nagyon fogok figyelni.

Érdekes, de logikus, hogy amik a gazban vannak, azokat alig zabálták, mert nehezebben találták meg.

A karantén kezdetén a szintén agrármérnök húgom, de fagyis, mg. nosztalgiából legalább digitálisan foglalkozottt a mezőgazdasággal, mert azért vérében parasztgyerek, csak abból annyira nem lehet megélni. Ő telefonált, hogy érdekes dolgot talált a neten, Dr. Gyulai Iván a mélymulcsozásáról készült videókat nézegette és teljesen logikusnak is talűlja, de egyet nem ért: hogy lehet úgy termelni, hogy összekever azonos fényigényű magvakat és így vegyesben elszórja a mélymulcsra, hogy nem nyomja el egyik a másikat?
Erre én is nézegettem őket, nekem is logikus. Monokultúrában minden egyszerre odalesz, ha van egy invázió. Egy vegyesben valami csak megmarad. Vagyis ő azt mondja, nehezebben találják meg a célnövényt a kártevők.
A gazban lévő iriszem is ezt bizonyítja.

Egy zalai fiatalember, aki hurmát és indián banánt termel (most nem jut eszembe a neve, már fáradt vagyok), ő is azt mondja, a vegyes az igazi, olyannyira, hogy a gyümölcsöst sem kell patikatisztán, gyom nélkül tartani. Mutatta, hogy mennyi gaz van és így a vadak nem báéntották a gyümölcsfákat.
Na, ez nálam nem jött be, mert az összes gyümfát megtalálták a szarvasok és tönkre tették. A málnát is leették a földig, kivéve, ahol nagy gaz volt. Így lesz néhány szem szedermálna, mert csak az volt nagy gazban.
Viszont a ribizlit, köszmétét, jostát nem zabálják le, tavaly tavasz óta kaptak ránk, de ezeket nem bántják.
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.05.30, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella:
https://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/noszirom-irisz-leveldarazs-alhernyo/5850/
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.05.30, 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szépen köszönöm kedves Capsella! szív
Ui. Kitartó vagy, és maradjon is meg ez a hozzáállásod!!! Smile
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.05.29, 21:46    Hozzászólás témája: Iriszek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gergő!

A növények, miután elvirágoznak, elkezdik az utódokat nevelni mag formájában, ami őket legalább annyira igénybe veszi, mint bennünket a gyermeknevelés.

Szaporítani lehet margról is és tőosztással az iriszeket, de egyszerűbb és gyorsabb, sőt fajtaazonos a tőosztásos szaporítás. Ezért általában nincs arra szükségünk, hogy magot neveljenek. Ezért a magszárat le lehet vágni, hogy ne vonjon el energiát a növénytől. A leveleket meg kell hagyni, hadd asszimiláljanak még az öreg levelek és gyűjtsék az erőt a jövő évi virágzáshoz.

.................................
Éppen én is akartam kérdezni az iriszekkel kapcsolatban.

Kint Ostoroson vannak az iriszeim és bevallom, tavaly nyártól nem viseltem gondjukat. Benőtte a gaz. Elkezdtem őket rendbe tenni, volt amiket másik helyre ültettem és azokkal vagyok bajban. Csak azt láttam, hogy minden nap egyre többet eszik meg valami a levelekből. Mivel a szarvas be-bejár a kertbe, már azt hittem, ezt is kóstolgatja. De láttam töld gyíkot is, őt is meggyanusítottam. De nem láttam semmit rajta. Majd ma, hogy többször szemetelt az eső és nem volt meleg, meglepetés ért. Hernyók zabálják a leveleket és nagyon sokan vannak. Elkezdtem őket leszedni, de ha a növényhez érek, lepotyognak és tövéből kell kiszedegetni, ami nem egyszerű, marad benne.
Permetezni nagyon nem szeretnék, ha van esély, hogy szedegetéssel eltakarítom, akkor inkább azt választom. De ha esélytelen, akkor inkább megpermetezm valami rovarölővel. Célzottan, mert nem messze tőle ma ültettem karalábékat. Gondoltam, azok egy hónap múlva kimennek, meg egyébként se verekednek össze és kihasználom a helyet.

Nem tudom, ezek miknek a lárvái.
Van valakinek hasonló tapoasztalata és hogy sikerült megszabadulni tőle?

Előre is köszönöm.

...............................................................
A barátnőm azt mondja, nem is érdemes kertészkedni, mert lerágja a szarvas, tavaly mindent elvert a jég. Az idén nem esik az eső.

Ahol ez az én kertecském van, ott a maszek világban szőlő volt. Jóféle hegyi agyag, amikor megszárad, olyan, mint a kő. Régen itt az volt a szokás, hogy a mezsgyéken csináltak gödröt, ahová bevezették a lejtőn az esővizet, de eső után ezt használták fel a rézgálicos permetezéshez is. De annak idején ezeket a gödröket rendben tartották. Majd jött a tsz-világ és ezek a régi fejművelésű szőlők már nem kellettek. Legelő lett belőle, de nem kellett a marha se, így a legelő se. Egy része beerdősült, egy része legelő maradt, de gondozatlan, becserjésedett, erodált terület lett. Na, egy ilyen eróziós területen van az én kertecském. Kb. tanítani kelllne, hogy ilyen helyre kertet sose! De ott van az állattenyésztésünk és oda járva, ez útba esik, sőt a baromfitől csak egy drótkerítés választja el. A bozótirtást megcsináltuk, a dózer a tuskókat kiszedte, tereprendezett több ütemben, rengeteg trágyát hordtunk bele, gyümölcsfákat ültettünk, még az elején bekerítettük. Nekem kis virágocska is kell bele.

Küzdök évről évre. A töltött föld mindig szárazabb, mert nagy kupacban volt, amiről leefolyt a víz. A trágya is szomjas. Tehát rengeteg víz kellene.
Ez a kutya hegyi agyag pedig rettenetes! Ez nem adja meg egykönnyen magát! Ahol most dolgozgatok, azt tavaly vontam művelésbe. Tereprendezés, sok-sok trágya, a dózer kevetrgette össze. Ha az kiharap egy kiskanállal, az akkora mennyiség, hogy azt fél nap alatt bírom szétverni, úgy egy nagy rög az egész. Ezért azt kértem, hogy a kanállal üssön rá vagy kettőt, hogy legalább meg bírjam mozdítani a rögöket. Na ezekkel kínlódtam sokat. A keverés meg ahogy sikerült. Ahkl a tetején túl sok trágya volt, oda vittem ilyen nagy rögöket, öntözgettem és több napi öntözés-verés kombinációval szétvertem és szétterítettem a földön, Mert ugye jó a trágya, de nem magában. Így vanank olyan területek, ahol egy agyagkéreg van felül. Tavaly, mivel a jégverés után és két napszúrás után novemberig be se mentem, csak a gaz nőtt. Így nem kevertem a rétegeket. Most, hogy semmi eső nem esik (azaz, csak készülődik, 10 csepp és vége), ezen a kemény agyagkérgen nem megy át az ásó. Kénytelen vagyok kis gödröcskét készíteni, abba megy 2 dl víz. Egy óra múlav nagyobb gödröcske, fél liter víz és így tovább. Van, ahová már 8 l víz bement, de ma még nem tudtam egy ásónyom mélyre lenyomni az ásót. Azaz nem lenyomni, hanem jó kis súlyommal ráállok az ásóra, de ehhez nem vagyok elég súlyos. Itt vastagabb az agyagkéreg, mint máshol. A többi helyen, ahol az öntözésre belement az ásó, utána jól omlott szét, szépen elkeveredett a nagyon trágyás föld és az agyag, csodás talaj lett.
Van olyan jó rész is, amit tavaly rendben megdolgoztam, hogy nagyon gyorsan tudom most ásni. Ma este ilyenbe fogtam bele., mert a szerencsétlen paprikáim és padlizsánjaim sose lesznek elültetve, ha az agyaggal küzdök.

Ma este megint megkérdeztem magamtól, hogy te kitartó vagy vagy hülye vagy vagy mindkettő?

Ültettem 3 tő törperózsát. Egy-egy gödör 8 l vizet beszippantott, annak ellenére, hogy itt már sokszor öntöztem. Utána betakartam és mindegyik újabb 8 l vizet ivott.

Az egyik ágyásba belakta magát a vakondok, de talán már elment, nem tudom. A föld csodálatos, azt öntöztem a legtöbbet. Viszont most annyi tücsök van, hogy az összes szamócát ők zabálják meg. Még rózsaszín de már lakmározzák.

Na, tente, reggel megint megyek és ások, ültetk, öntözök.
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.05.29, 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép estét! Smile
Miután elvirítanak az íriszek, a szárukról le kell vágni, vagy hagyjam rajta?
Vissza az elejére
gagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.05.23, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Gagikám

Kérdezd meg Dijut a facén

Köszi!
Albumom: https://picasaweb.google.com/111875961916061878089
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.05.23, 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gagikám

Kérdezd meg Dijut a facén
Vissza az elejére
gagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.05.23, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül a tolnamözsi íriszkert - Merczel György - elérhetőségét?

Előre is köszönöm!
Albumom: https://picasaweb.google.com/111875961916061878089
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.05.19, 18:33    Hozzászólás témája: Iriszek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már sokszor írtam erről a két agyament fickóról.
Semmi nm változott. Illetve annyi, hogy az idén nem a fiam damilozta le az iriszeket, hanem a férjem kaszálta le kézi kaszával. Azt fel sem tudom fogni, hogy hogy nem lehet látni, hogy azok másképpen néznek ki, mint a fűfélék. Szerintem most végérvényesen végük lesz, mert a rizómákból semmit nem látok.

A pünkösdi rózsa nagyobb túlélő, mert a gumók a földben vannak.
Van egy pünkösdi rózsám, 2011-ben ültettem, de még nem láttam a virágját. Most is lekaszálta a zember. Assszongya, ott nem volt virág. Hát persze hogy nem 365 napig virágzik!

A karámos lovaknak adta a füvet, de nem ették meg a virágok leveleit, láttam, azt ott hagyták.
Mondtam is, ebben se változott semmi sem. Még mindig minden állatának több esze volt, mint neki. Szerencsére nem ették meg a mérgező leveleket!
Erre még ő hápog, hogy én vagyok felelőtlen, ne ültessek mérgező virágot!
Mondtam, hogy szerintem meg ő ne menjen a virágaim közelébe, akkor sem, ha méteres gazban állnak. Vagy ha zavarja, gyomláljon. Erre asszongya, hogy nekem az se felelt meg, mert akkor meg azt mondtam valamire, hogy az éppen egy levendula volt, azt se ették meg a lovak.

Már pedig nem érek oda idejében sehová se az influ és az idegbecsípődés után!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.05.18, 04:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gergő
Szépek az íriszeid........ebben a melegben mindenütt gyorsan elnyílnak - mint minden más virág Crying or Very sad
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.05.17, 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos a sajátjaim is már hervadozóban vannak. Sad
Amikor a képeket készítettem, nagy szél kerekedett és meg kellett tartanom, hogy meglegyen az élessége. ....Azon kívül most tanulgatom a GIMP képszerkesztő használatát. Az íriszeket használtam fel gyakorlásként! Smile

Vissza az elejére
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.05.17, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát bizony nagy része már el is nyílt. A nagy meleg miatt ők is hamar elnyíltak.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.05.16, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem nyílinak az íriszek? Question Rolling Eyes
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban