16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
Golgoták (17)
Fűszernörvények(7)
Canna Indica / kána virág
Kertek és kalandok (5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fűápolás (2)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS(64)
Vicces történetek....képek(18)
A Tudat keresése (3)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Találd ki (30)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Írj bármilyen témáról (16)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma?..(38)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:08:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:19:am Emmylie :
Szép jo reggelt Indulunk "kávézni"
5:15:am kutyus :
Jó reggelt!
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:04:pm Emmylie :
Szép vasárnap délutánt kivánok mindenkinek.
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot minden GAZnak!
9:22:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:34:am kutyus :
Jó reggelt! Nálunk is esik.esett éjjel is
4:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok! Nálunk egész éjjel esett az eső, remélem, másutt is, és megenyhült kicsit az idő.
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK 4 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK 4 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.09.21, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Keszi,

a kérdéseidet feltettem Rezsőnek is a növényvédős szakértői topikban, lássa egy növényvédős szakember is.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zafira
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.09.20, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Képzeld mit találtam az angol muskátlikon! Ronda, bebábozódott hernyókat! Le is vágtam azokat a leveleket. Olvastam itt, hogy másoknak is volt, néztem is, de azon kívül, hogy pár lukas levél volt, nem láttam hernyót mászkálni, és szépek voltak a virágok is. Most szedtem le az elvirágzott virágokat, és akkor találtam egyet. Erre átnéztem az egész ládát, és még vagy hatot találtam. Mindet leszedtem!! Mászkálót most sem láttam.
Lassan be lesznek hozva, teljesen visszavágva. Érdemes ezen kívül még valamivel kezelni is?

Viszont nem sportosak, mert az angol futómuskátlikon nem volt egy sem!
Very Happy

A karácsonyi kaktuszt már szomjaztatom. Fény kell neki vagy inkább sötétben legyen?

Köszi!
Éva
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
keszi19
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2008.09.20, 12:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor,

sajnos képet mostanában biztosan nem tudok küldeni Sad
A levél foltokban barna, mint már mondtam, viszont nincs elvékonyodva,
és nem is tűnik száraznak. A barnult rész szélén kb fél cm szélesen sárgás a levél, és csak utána kezdődik az egészséges rész.
Nem tudom, hogy ez segít-e. Rolling Eyes

Nem változtattunk a növények tartásán, és eddig csodaszépen fejlődtek. Crying or Very sad

keszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
rezeda
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.09.15, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor,Keszi,

köszönöm mindkettőtöknek! Laughing
Ésmost megyek, bemenekítem a kálát! Wink
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.09.15, 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Keszi,

ha lehet, szeretnék kérni egy-két képet a levélről, csak a biztonság kedvéért, hogy tartási hiba-e vagy esetleg gomba.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.09.15, 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezeda,

a krotonnal kapcsolatban hallgass Keszi19-re Wink

A kálát meg elvirágzás után egyre kevesebbet kell öntözni, majd a végén abbahagyni a locsolást. Ekkor elszárítja a leveleit, és szárazon tartva, 10-15 fokos helyen teleltessük. Ha elkezdi hozni a leveleit, lehet emelni a vízadagot. A magnyúlványt szerintem szedd le róla, ne ölje bele feleslegesen az energiáját, inkább a tél átvészelésére maradjon tápanyagja, energiája. Éjszaka már szerintem hűvös van neki, főleg most, ebben a hirtelen jött hideg időben. Ha van valami zárt veranda, ahol napközben se emelkedik 15 fok fölé a hőmérséklet, ott jó helyen lesz.

Vissza az elejére
keszi19
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2008.09.15, 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Van két nagylevelű fikusz növényünk, amik betegek lettek. Sokáig nem volt semmi bajuk, hozták sorra az új leveleket, viszont nemrég megjelentek rajtuk pár cm átmérőjű fekete foltok. Először csak az egyiken, és én nem láttuk nyomát annak, hogy valami állat okozná, ezért nem mozgattuk el a másikat sem mellőle. Inkább olyan volt, mintha megsült volna ott a levél. Most már a másik növényen is megjelentek a foltok, és egyre jobban szétterjednek a leveleken.
Nem éri a növényeket tűző nap, nem változtattunk a locsolásukon, illetve nem kaptak új földet sem...
Mi lehet a baj?

A tanácsokat előre is köszönöm!
üdvözlettel:
keszi
Vissza az elejére
keszi19
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2008.09.15, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezeda!

Nem vagyok szakértő Embarassed csak megláttam a leveled, és el akartam mondani, hogy én is lenyisszantottam a krotonom tetejét. Nekem korábban hármasával hozta a leveleit, és miután levágtam a csúcsát, három irányban elágazott, és mindegyik ágon megjelent a három-három kis levélkezdemény.
A levágott növénydarabot én flakonban gyökereztettem kis földdel, hogy jó párás legyen a levegő. Sikeres voltam, és azóta az is szépen fejlődik.
Az oltás szemzés dugványozás rovatban azt is leírtam, hogy levelet is próbáltam gyökereztetni. Kettőből kettő sikeres volt, viszont nem lett rajta hajtás. Sad
Szóval van esély a kroton hajtásod számára, ne add fel!
Vissza az elejére
rezeda
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.09.13, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves gábor!

Részben ígértem, hogy beszámolok, mi lett a lenyisszantott krotonommal - nos, amiről nyisszantás törént, a megmaradt levelek alatt lévő kis rügykezdeményekből szép hajtásokat hozott, egy képet be is tettem róla a Szobanövényekbe... a lenyisszantott darab azonban még mindig nem tudta eldönteni, mit tegyen. A csodaszép, sűrű levélüstöke teljesen elszáradt, az alatuk lévő törzsrésszel együtt, azt megint levágtam, az élőnek tűnő szárdarabra pedig zacsit húztam, aztán majd meglátjuk...

Ami miatt most kerestelek meg az egy cserép kála, amit még anyák napjára kaptam, sokáig virágzott, és részben szeretném tudni, hogyan és hol érdemes teleltetni, ahhoz, hogy megmaradjon, részben pedig érdeklődnék, hogy van egy termés/mag-nyúlvány rajta, ami az egyik utolsó virágból fejlődöött ki, azzal mit kezdjek, egyáltalán érdemes-e kezdeni vele valamit. Ja, még annyit, hogy pillanatnyilag is kint van még a kertben egy árnyas, aránylag szélvédett helyen...

Köszönöm előre is a választ!

Üdvözlettel,
Rezeda
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.09.10, 06:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves 5xW,

a mocsári hibi magját vetés előtt valóban be kell áztatni, kézmeleg vízbe, 1 napra. Azt sajnos nem tudom, hogy a magok hogy viselkednek, ha meddők, lehet, hogy úgy is jó a mag, csak nem süllyed le a víz alá. De februárig ráértél volna az áztatással, már szerintem késő elvetni, télen csak meg fog nyúlni.

Vissza az elejére
Stella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.09.09, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves gábor!
tanácsodat szeretném kérni.aztolvastam hogy a mocsári hibiszkusz magját először vizbe kell áztatni 48 oráig. ezt megis csináltam,de neminde ment le a vizaljára. ami nemment le az nemsi fog kikelni?

Jó Gazozást MINDENKINEK!!!!
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.09.03, 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kiszsoka,

mindkét növény dézsás, így félfás dugványokról szaporítható, 3 nóduszos dugvánnyal, azaz 3 levélízesüléses dugvány. Az alsó nódusz alatt 3-4 mm-re vágd el, s szedd onnan le a leveleket, a középső és a legfelső nóduszról nem kell leszedni a leveleket, viszont a felére vágd őket vissza. Félfás dugványnak való gyökereztetőhormont használj, s a dugványokat lehetőleg perlitbe vagy kókuszrostba dugd (a perlit jobb, nem áll úgy össze, mint a rost), s párás, meleg helyre tedd. Ügyelj rá, hogy ne száradjon ki a közeg, s arra is figyelj, ki ne rohadjanak a dugványok. Pár hét után elkezdenek hajtani, ekkor már el lehet cserepezni, a dugványnak megfelelő méretű cserépbe. Bár ilyenkor, ősszel már nem olyan sikeres az eredés, de sikerülhet.

Vissza az elejére
kiszsoka
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2008.08.31, 21:39    Hozzászólás témája: ólómvirág gyökereztetés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!
Érdeklődni szeretnék, az ólómvirág és a kefevirág gyökereztetéséről. Sikerült szert tennem egy egy hajtásocskára a nyaralásunkon. Előre isköszi a segítséget!
Vissza az elejére
Sáska
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2008.08.28, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen Smile)) Taps
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.08.28, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Sáska,

szerintem Haemanthus, magyarul vérvirág lesz

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 38, 39, 40  Következő
4 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban