16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!...szakad az eső
10:24:am bau :
Szia Bojti.. látom itt vagy! Hogy telt a tegnapod? Volt miért izgulni?
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....kívánságr a itt az eső is
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:47:am bau :
Látlak :vigyor Neked is jó reggelt!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, Népek!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:11:am kutyus :
Jó reggelt! Indul megint egy hét
6:50:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:21:am Bojtárgazdi :
Szép jó reggelt kívánok, kedves Gaznépek!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szobanövények (7)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szobanövények (7)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Olga
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2008.01.12, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Samu, ezt hogy csináltad? Ősszel felvetted a földből és bent hajtattad, vagy mostanában ültetted? Nagyon kis helyes! Taps
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
racoon
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.01.12, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam is úgy szaporodott el a pletyka, hogy először kaptam két kis szárat, azt beültettem. Aztán amikor jól megnőttek, szépen feldaraboltam, kigyökereztettem és elületettem őket.

evicske írta:
pletyka az van Smile es ugy nez ki szereti nallam!
az kb 2x30 centis szar volt mikor kaptam, most az egyik kicsi cserepbe van vagy 4 szal, es legalabb fel meter hosszu! Imadnivaloan no! Azon gondolkodom hogy egy kissebb ladat vegyek, abba ultessek be tobb szarat hatha besurusodik

evicske
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2008.01.12, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pletyka az van Smile es ugy nez ki szereti nallam!
az kb 2x30 centis szar volt mikor kaptam, most az egyik kicsi cserepbe van vagy 4 szal, es legalabb fel meter hosszu! Imadnivaloan no! Azon gondolkodom hogy egy kissebb ladat vegyek, abba ultessek be tobb szarat hatha besurusodik

nemreg jarkaltunk egy tombhazlakasba es lattam egy masik szinvaltozatot Smile nem birtam ellenallni, lecsiptem egy szarat abbol is, ugy nez ki megfogant!

a pafranyokkal nincs szerencsem (eddig)
egy pafranyom van, es annak ellenere hogy ontoztem es praholgattam megis majdnem minden levelkejet elhullatta. Lehet megis tul kozel volt a futotesthez (kb 1 meter)
Most athelyeztem a furdoszoba ablakba, remelem eletbe marad!
racoon
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.01.12, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Evicske,
kellő gondosság mellett elérhető a dzsungelhatás néhány páfránnyal. Ha igénytelenebb növényre vágysz és a lakás se túl meleg, szerezz be néhány fajta borostyánt: részben változatos levélformákkal, részben pedig érdekes levélszínekkel gyönyörködtetnek. Egy hibája, hogy imádják a takácsatkák.
Nálam gyorsan növőnek számít a Ficus pumila (egy év - másfél méteres szárak), szórt fényt, savanyú földet, állandóan nedves földlabdát igényel. Közepesen gyorsan, de annál látványosabban fejlődnek a kúszó filodendronok, illetve a nagyon hasonló szobai futóka félék. Szobai körülmények között pedig látványosan fejlődnek még a pletykafélék, abból is érdemes több fajtát beszerezni.

evicske írta:

egyeb jo otlet a gyorsan novo es szep szobanovenyekre? Valami olyasmire vagyom hogy azt az erzest keltse a vadon bekoltozott a lakasba
a szoba 3.75 meter magas, hely van boven Very Happy

samu
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.01.12, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, gyerekek, az íriszem reggelre meglepett az első bimbójával!

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
evicske
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2008.01.12, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

mivel az osszes szobanovenyem (kivetel az anyutol koltozes utan itt maradt fikusz) mind mind rettenetesen fiatal novenyke kivancsi vagyok ha tudna-e valaki ajanlani olyan novenyt, amelyik gyorsan no es jo nagyra.

eddig dokumentalasom soran a vadkakao (pakira) volt amirol ezt irtak

namarmost nagyon szeretnek egy babert (laurus nobilis) is, ha jol ertettem az is gyorsan no, es hamarosan hazahozzak az olajfa-agat amit spanyolorszagbol repulovel hoztak. Nem tudom ha az meg fog maradni es azt se hogy birja e a szobai korulmenyeket, de egy eletem egy halalom en muszaly megprobaljam!

egyeb jo otlet a gyorsan novo es szep szobanovenyekre? Valami olyasmire vagyom hogy azt az erzest keltse a vadon bekoltozott a lakasba
a szoba 3.75 meter magas, hely van boven Very Happy
Gumimaci
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.01.12, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amikor virágzott a pettyeslevél nagyon felnyúrgúlt szegény. Akkor visszavágtam és azóta ilyen kis szőrös leveleket hozott. Mondjuk ez késő ősszel történt, szóval ő így védekezik a hideg ellen:

de virág rejti: szirom rengeteg."
(Áprily Lajos, Áprilisi strófa)

http://s183.photobucket.com/albums/x95/pirostulipan/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.01.12, 07:45    Hozzászólás témája: Szobanövények (7) Hozzászólás, az előzmény idézésével

A szobanövényes topik folytatása.

Előzmények:

>>>Szobanövények (6)<<<

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34
34 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban