16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
8:16:pm Bojtárgazdi :
Bauka! Végül minden simán ment, elértem a csatlakozásokat, és most már tudom, hol vannak a megállók!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!...szakad az eső
10:24:am bau :
Szia Bojti.. látom itt vagy! Hogy telt a tegnapod? Volt miért izgulni?
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....kívánságr a itt az eső is
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:47:am bau :
Látlak :vigyor Neked is jó reggelt!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, Népek!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:11:am kutyus :
Jó reggelt! Indul megint egy hét
6:50:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:21:am Bojtárgazdi :
Szép jó reggelt kívánok, kedves Gaznépek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban 11.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban 11.
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drága Gaztársaim!

Annyi kérésem lenne, hogy a témát ebben a topikban ejtsük már végre, ha mindenáron beszélgetni akartok róla, akkor nyissatok egy topikot a Tábortűzben neki. Nem kell ezt a kérdést tovább ragozni és ennyi. A dologról persze megvan a véleményem, de nem fogok állást foglalni egyik fél javára és ellenére sem.

Úgyhogy irgum burgum téma befejezve és szóljon már végre ez a topik arról, amiről a címe. Az ORCHIDEÁKRÓL!

Uff beszéltem és a topikot itt le is zárom

Folytatás meg itt

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1628

All I wanna do Is trade this life for something new
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerk.

Hagyjuk a fenébe ezt a témát, mert a végén mindenki megsértődik mindenkire...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zotank
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Olvasgatva az előttem lévőket, láttam hogy mennyi embernek segített Ador.Vannak olyanok akik már profin művelik az orchideanevelést, de vannak olyanok is akik csak most kezdenek el egyáltalán orchideát venni.Sokak csak hobbiszinten nevelgetik növényeiket, de vannak olyanok, akiknek szinte ez már "hivatásukká" vált itt a gazon.Van akiknek több pénze van erre a hobbira van akinek kevés.Nem mindenki akar egyszerre a vegyszerekkel próbálkozni, vannak/mint én is/ akik inkább a "természetes" házi megoldásokat kedvelik és utánna végső megoldásként használják a vegyszereket.Végülis kinnt a természetben sincsenek vegyszerek!
Amikor az édenkert oldalán megkérdeztem hogy meggyógyulhat-e az orchideám, azt mondták, hogy már nem lehet vele semmit tenni, dobjam ki erre most hála a "kontár" segítségnek, 2 hajtást is hoz.Nem szabad a másik embert leszólni, csak azért, mert ő máshogy vélekedik valamiről!! Egy kérdés eldöntésekor nem csak 1 embert szoktunk meghallgatni, kikérni véleményét, hanem több szempontot is figyelembe veszünk.
Adornak hála , nem kell a számomra kicsit bonyolultnak és nehéznek tartott magvetéssel bajlódnom, hanem a keikiboost segítségével mind a 2 kezelt alany hajtani kezdett!!! Very Happy Ha nincs Ador akkor sose tudom meg hogy létezik ilyen.

Ador:: /szerintem sokak nevében mondom/ NE MENJ!!!! Szükségünk van a segítségedre!! Rolling Eyes
Vissza az elejére
nino425
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elnézést a felvetésért, ha valakit sért, vagy bánt, de lehet tudni Vid miért nem el?
Susie
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj, Ador! Kérlek szépen, ne tűnj el! Nagyon jó tanácsokat adtál, mint ahogyan a többiek is egymásnak itt és a többi topicban is. Szerintem az egész gazlap arról szól, hogy hétköznapi emberek megosztják egymással a saját tapasztalataikat, avagy olvasott, hallott információikat egyaránt. Ezek szerint semmi okod eltűnni innen!!!!! Wink
A szakértő pedig nyugodtan irja be a topicban, ha nem ért egyet, megfelelő stílusban. SZERINTEM. Smile
Vissza az elejére
Milja
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez egy fórum tehát szabad vélemény nyílványítás van, persze a jóízlés és erkölcs határain belül. Különben is ez a topic arról szól, hogy mindenki megoszthassa a tapasztalatait.
Én is sok mindent tanultam Adortól és sajnálnám ha elmenne és nem gondolak kontárnak, az egészen más.... Tőled tanultunk, nem is kevesen!

~°~°~°~°~°~°~°~°~°
Biopite: Nekem is hasonlóm van mint az a phala az elős képeden, csak nekem cikk-cakkos a két szírmának a levele. Azt szeretném megkérdezni tőled, hogy neked is olyan csiga lassan fejlődik?
Bluno: Az könnyen lehet, hogy hasonló ízlésünk van! Laughing Nekem már van egy hasonló virágú csak az nagy. Hú a ez a "pici" phala szépen felődik, viszont a vandától nagyon félek mert elég nehéz tartani. Igazából egyikbe sem estem bele amik ott voltak, ebbe a phalába a levelei miatt szerettem bele, olyan érdekesek.^.^
CSK: Nagyon megérte! Nagyon szép! soha nem láttok ilyen márványos levelű phalát.Surprised

Legutóbb Milja szerkesztette (2008.03.12, 15:02), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
nino425
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kuccos írta:
Nino425 szerintem ez nem jog kérdése...
Egy internetes fórumon mindenki azt ír amit kedve tartja.
A jóízlés határai és a kötözködés már egyéni intelligencia kérdése....
[Kiemelések tőlem. Nino]

Igen, amit a kedve tart. De azt akkor a fórumon és nyíltan tegye. Aztán a fórum kiszelektálja. Ez a fórum úgyismint agóra lényege -- szerintem, de lehet, hogy félreértem.
Ador behozott egy szót: kontár. Valószínűleg, 200 hozzászóláson felül, amit jórészt orchideák kapcsán tett, el tudjuk dönteni, valóban az e. És az alábbi hozzászólások szerint, nem úgy tűnik, mintha annak találtuk volna.

Mert így hogy nem nyíltan történt említett támadás Ador ellen, mire reagálunk?
Nem hallgattuk meg a másik felet.
Kardos Rezső hozzászólásának súlya szerint lehetne megítélni, mit ér, amit behoztunk ide.
Mielőtt még bárki azzal vádolna részrehajló vagyok. Alkkor legalább tudni lehetne, milyen módon tudunk leghatásosabban olyan mellé állni, akit támadtak.

Egyébként meg senki nem mondta, hogy az itt olvasott tanácsokat mindenkinek el kell fogadni, csont nélkül.
Szerintem szabadságunkban áll véleményeket meghallgatni, aztán sz egy külön dolog, hogy megfogadjuk vagy sem.
Kuccos
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nino425 szerintem ez nem jog kérdése...
Egy internetes fórumon mindenki azt ír amit kedve tartja.
A jóízlés határai és a kötözködés már egyéni intelligencia kérdése....
Vissza az elejére
pretty.girl
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok,

Egy ideje olvasgatom a hozzászólásaitokat, sok jó tippet kaptam adortól is.
Ha valakinek szúrja a szemét, ne olvassa a közös topicot, használja a sajátját... Ha nem tetszik, hogy ador segít nekünk, még egy megoldás van, mivel számítunk ador véleményére... csinálunk máshol topicot, ahol mi osztjuk meg egymással a tapasztalatokat, véleményeket, tanácsokat...
Nekem tetszik ez az oldal, de szükség van ador véleményére, tanácsaira!!!!
Eddig egy orchim volt, de az itt olvasott tanácsokon felbuzdulva még 4-et beszereztünk anyával. Very Happy

"Hát csak úgy szeress,ahogy szeretni érdemes. Semmivel sem törődve, szabadon hagyva engem". (Vavyan)

http://pretty_girl.galeria.extra.hu
http://s250.photobucket.com/albums/gg258/pokerlady/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
nino425
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy gondolom, szabadok vagyunk addig a pontig, amíg ezzel mások szabadságát nem korlátozzuk.
Jogunk van a saját meggyőződésünkhöz. Légyen újszerű vagy hagyományos álláspont.
Jogunk van a meggyőződéseinket hangot adni, nincsen egyedül üdvözítő álláspont.
Jogunk van a meggyőződésünket másokkal osztani. Követni egy tanácsot, ha bízunk a tanácsban, és vállaljuk azokat a következményeket, amelyek ezekkel járnak.
Ha egy álláspontnak, nézetnek bizonyul az elfogadottsága, működőképessége, annak létjogosultsága van.
Ha ellenvetés van egy nézettel kapcsolatban nyíltan[/i] kerüljön közszemlére. Így lehetőségünk van véleményt alkotni, és hozzá tudunk szólni.
Érveknek és tényeknek kellene egymással szembenézniük, és nem személyeknek.
Az érveknek és tényeknek nincsen koruk, tudtommal – szóval ez nem korfüggő.
Ez egy ORCHIDEÁS topic, ahol nem szakemberek oszják meg egymással a gyakorlati tapasztalataikat.
Van növényvédelmi topic , a növényvédelemmel kapcsolatban.
Adort elismerjük ebben a topicban, és joga van megosztani a tapasztalatait velünk.
Kardos Rezsőnek ugyanígy növényvédelmisben.
A különbség, hogy ott KR a topicgazda, az jelenik meg benne, amit ő elfogad; ez meg egy közös topic, és a társaság ír bele. Írjon bele KR is, ha valamivel kapcsolatban kifogása van, aztán elválik a dolog. De ne PÜ-ben történjen ez, fű alatt.
Mellesleg nálam nemhogy az orchideák földjén, de az összes szobanövény alatt fahéjpor díszlik.
zorka
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ador,
én személy szerint nagyon szeretem a "fiatal kontárok" tanácsait, mert rengeteg tapasztalat van mögötte. Ha csak a "szakemberek" véleménye érdekelne, fognám a Makara könyvet, és ki sem nyitnám ezt a fórumot.
Amúgy a humán orvoslásban is szeretek több szakvéleményt meghallgatni, főleg a fontos kérdésekben.
Szóval, én szeretném, ha nem tűnnél el innen, de dönts belátásod szerint.
Vissza az elejére
aagi
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én Rezsőtől sok jó tanácsot kaptam az orchidea betegségeivel kapcsolatban, de Adortól is. Nem értem miért ne férhetne meg "két dudás egy csárdában"?
A jelen helyzetből itélve ez Rezső érdekeit sértette. Nem értem miért ne adhatna nekünk orchidea mániásoknak tanácsot egy szakember mellett párhuzamosan segítő, széles látókörú, külföldi fórumos tapasztalatokkal fűszerezett fiatal fórumtárs is. Az együtt egymásért elv alapján ez miért lehet fájó pont?

üdv.: Ági
Vissza az elejére
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ador írta:

de ez itt sokaknak szúrta a szemét.
Egy szakembernek nem tetszett, hogy én kis mitugrász kontár "osztom az észt", amiben igaza is van.

A második dologban NINCS IGAZA!!!!

Azt pedig elképzelni sem tudom, hogy kik azok a sokak, és mi szúrta a szemüket???

Tudjátok, ez olyan dolog, mint amikor egynémely orvosok "szakmai" gőgből leszólják a természetes gyógymódokat... Az intelligensebbje meg képzi is magát az évszázados gyógymódokból, mert a két szemlélet összefogva együtt talán még hatékonyabban működhet. Miért is ne lehetne ez ugyanígy a növényeknél???

Mindenki tapasztalhatja, hogy pl. a büdöske elriaszt bizonyos kártevőket. Akkor miért ne használnák ezt fel? Miért csak a vegyszer a jó?
És miért kell kinevetni a fahéj, vagy a faszénpor fertőtlenítő hatását, amikor rengetegen közvetlenül is megtapasztaltuk, hogy működik??? Mondom, MŰKÖDIK!!!!!!
Vissza az elejére
Dionaea
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a fórum nem azért van, hogy mindenki segítsen mindenkinek??
Ador, kár, hogy a puszta jószándékod szúrja egyesek csőrét! Én nagyra értékelem a tanácsaidat és szerintem nem vagyok egyedül!
Vissza az elejére
ador
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.03.12, 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az utóbbi időben bizonyos okokból több időm volt, hogy itt fórumozzak. Azonban minél több időt töltöttem el itt, annál jobban elment a kedvem az egésztől.
A hozzászólásaimból gondolom kiderült, hogy nem vagyok kimondottan szakember, sőt inkább kontár vagyok.
Azt gondoltam, hogy az egyik külföldi fórumon tanultakat megosztom az itteniekkel (orchideák generatív szaporítása, és néhány módszer), de ez itt sokaknak szúrta a szemét.
Egy szakembernek nem tetszett, hogy én kis mitugrász kontár "osztom az észt", amiben igaza is van.
Szerintem is csak a szakértőkre kellene hallgatnotok, ezért az említett témákkal kapcsolatban inkább Kardos Rezsőt keressétek, ő még az előző rendszer magas színvonalú iskoláiban képzett tévedhetetlen szakember.

Most pedig jön a sablonszöveg:
más elfoglaltságom miatt sajnos nem marad időm, hogy a továbbiakban itt írogassak, ezért elnézést kérek!

Üdv.
Ador
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Következő
1 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban