16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....kívánságr a itt az eső is
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:47:am bau :
Látlak :vigyor Neked is jó reggelt!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, Népek!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:11:am kutyus :
Jó reggelt! Indul megint egy hét
6:50:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:21:am Bojtárgazdi :
Szép jó reggelt kívánok, kedves Gaznépek!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!
6:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Rovaremésztő növények (20)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Rovaremésztő növények (20)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Is

Nyissál másikat.Köszi

Következő:
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3059

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Zsabi
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha már így belemelegedtünk...

Novemberben csináltam egy florit a lakásunk nyugati fekvésű ablakába. N. alata, 'gentle', 'miranda', ampularia X rafflesiana, és még fiatalka (kancsótlan) lowii és rajah kerültek bele.
A télen nem volt nagy aktivitás (1-2 levél max, csapda nélkül), de ez érthető is. Pár hete megindultak, szépen megjelentek az életképes kancsókezdemények, viszont most néztem kívülről, hogy a naptól az ablak felé néző levelek már pirosas-vörösesbarnára színeződtek.
Gondolom le kellene árnyékolnom őket valamivel, hogy a délutáni tűző nap ne bántsa őket. Egy sima "fátyol" függöny elég? Vagy csináljak valami durvábbat?

Egyáltalán a felsorolt fajok mindegyikének jó lesz ott?

Na jó, meg is mutatom: Very Happy

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az ampullaria X rafflesiana amúgy sem gyökerezik könnyen.

Jó megoldásnak tűnik.

Wink
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az ampullaria X rafflesiana-val így jártam tavaly. Leszedtem, mert elég nagynak tűnt, de nem maradt meg.
Mi a véleményetek arról, hogy megkarcolom a hajtás tövét és meghormonozom, majd betemetem azt a részt tőzeggel?
Működhet?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 08:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a legalább 1 éves oldalhajtásokat szoktam ledugványozni, én ősszel csináltam, mert a lépcsőházban télen is világos és 10-15 fok volt, jelenleg nincs lépcsőház, így az őszi dugványaim fele KO, a többi elvegetált, mert elég hűvös volt.

Szerintem legalább 4 hónap kell hormonnal is, hogy legyen gyökere, hajt gyökér nélkül is.

az én módszerem
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 08:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kancsókák oldalhajtásait akkor "illik" leszedni, amikor legalább 1\3-a az anyanövénynek. A helyzetemre kb. megfelel az ampu spotted esete, már nagyon nyomják egymást az ifjoncok az 'anyuka" tövében. Bár, hogy azzal mit fogok kezdeni, hogy a green a törzséből hoz 2 ifjoncot...?
Visszakanyarodva, ha elég nagy az ifi és szükségesnek találod a leválasztást, világos és párás hely, és hipp-hopp meggyökeresednek!
Kalappal!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tigerkemke
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 07:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

agnes76!!

Nekem csak ceropegia bújt ki eddig (március 20-án ültettem őket), a sárga zerge szarvból pedig csak dudva bújt kifele!!!!
Vissza az elejére
Zsabi
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 07:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát semmi tanács?

Hamarosan jön a kancsókák regulázása is. Elég sok tövön vannak oldalhajtások. Van esély ezeket életképesen leszedni, vagy biztosabb szaporítási módszer a szárdarabolós gyökereztetés?

Is, legalább te mondj valamit...
Vissza az elejére
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.30, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kicsit magasodott a virágszár.
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.29, 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Trewa!

Lehet kihajtanak, kicsit légy még türelmes.
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.03.29, 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jelentem nálam pusztulásmentes volt a teleltetés! Tegnap átültettem a kürtöket (lepucoltam a rizómákat, leszedtem a "gyerekeket"), a csapók még vissza vannak.
Nekem is van nagy bimbó, ha jól emlékszem akkor a S. flavaXminor-on és az egyik hibriden is láttam, bár ott még föld alatt van.
Legtöbb gyermeket egyébként a S. minor hozta, azt nem is szedtem darabokra, csak félbe.

Majd fényképelek, ha már lesz mit Smile

Hamarosan jön a kancsókák regulázása is. Elég sok tövön vannak oldalhajtások. Van esély ezeket életképesen leszedni, vagy biztosabb szaporítási módszer a szárdarabolós gyökereztetés?
Vissza az elejére
agnes76
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.03.29, 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tigerkemke!Nálam kikeltek a drosea burmani magok ez kb két hétbe telt.Nálad mi újság?Nem kelnek még?
nz7
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.03.27, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ISZ ez nagyonjó ! Shocked
mifajta ez minor,nem látom jól a képen, irtó jó a színe is.
mennyi az állományod ebből ? nekem sajna nem élték túl a telet a kürtök egyik sem így már csak képeket őrzök róluk. Crying or Very sad
https://picasaweb.google.com/108253725576985061209
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
trewa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.03.27, 22:09    Hozzászólás témája: :( Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép lesz!Nekem sajna azt hiszem a papgájkürtöt kivéve az összes feladta a télen.Mégsem volt elég a habszivacs doboz a -20 fokban. Crying or Very sad Crying or Very sad
ilike_58
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2010.03.27, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Is, ez szép lesz nagyon. Kérünk majd a kinyílt virágról is képet!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban