17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
Orchideák otthonunkban (111)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Muskátlik (7)
Szobanövények (22)
Gyümölcsök (5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Konyhakerti növények (14)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Dézsások (20)
Hawaii rózsa - frangipani
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Kertünk meglepetései (2)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
GAZLAP szakácskönyv (79)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
IDŐJÁRÁS (68)
A Tudat keresése (4)
Vicces történetek....képek(21)
Kávéház (41)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
Szomorú vagyok (11)
Kedven filmem, színészem (2)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Milyen öröm ért ma? (39)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:30:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....esett a hóóóóóóóóóóó
6:07:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:11:am kutyus :
Jó reggelt!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt! Megint egy héttel közelebb a Karácsony!
6:02:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:29:am pili :
Szia, Kátya!
5:24:am kutyus :
Hahóóó! maradék GAZ-ország! Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
5:55:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gyümölcsök (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gyümölcsök (5)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.23, 04:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!
Szécsikével SZÓ SZERINT egyetértek!!!!

szálem szálem
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.22, 19:01    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella csodállak a szuper terveidért,/is/ mostmár csak azt kell kitalálnod hogyan fiatalodhatsz vissza min.20 évet! Wink piszkál puszi2
Tudom hogy eszméletlen munkabírásod van,de ezeket megvalósítani....hááát, Nemtom' kell hozzá energia gazdagon! Kívánom hogy mindet tudd megvalósítani! Puszi Puszi Puszi
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.22, 16:56    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Hatalamas élményem van, szakmai, mezőgazdasági szakmai, nagyüzemi! Egyenlőre csak elméleti, de majd gyakorlattá fordítom.

A kertecské(i)m istállótrágyázása, mulcsozása megy, az öntözés szintén. Az egyik kertben óriási munkával megcsináltam az alsó teraszt is. A dózer végezte a nagy munkát,én utána csak pár napig kevergettem a földet meg húzgáltam ide-oda, hogy vízszintes legyen. Nagyon izgalmas a mulcsozás kérdése, de egyszerű. Olvastam, hogy nem ásni. Az idén más csak ott ástam, ahol nagyon muszáj volt. Az ásóvel csak fellazítottam a földet és szórtam a nyílásaiba a trágyát. Jövőre ezt már sokkal jobban fogom csinálni, mert a járóutakat kartonpapírral fogom takarni a gaz ellen és azért, hogy kevesebbet párologtasson. Még sok jó dolgot fogok bevezetni, hogy szakszerűbben kertészkedjek. Ez így rendben, kis területen.

Engem valójában a naygüzemi növénytermesztés izgat nagyon, mert egyértelmű, hogy a régi módon nem lehet gazdálkodni.
Tegnap este már olyan fáradt voltam, hogy se szellemi, se a hitelkérelmet nem tudtam csinálni, se házi munkát. A pc előtt rekedtem és nagyon jó videóket találtam, hogy lehet új fajta műveléstechnikákkal a tala humusztartalmát növelni. Ez a talajtakarásos növénytermesztés, amikor helyben termeljük meg a mulcsanyagot, de olyan növényfajták keverékével, hogy van köze pillangós növény (N megkötés a gyökérgümők Rhyzobium fajtáival), vannak karós gyökerűek, amik mélyen gyökereznek, akár az eketalpat is szétbontják, felhozzák lentről az eső által lemosott tápanyagokat.Az elhalt gyökerek vájataiban leszivárog az eső,

Most irány az állatorvoshoz.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.21, 04:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Jó, hogy ennyi örömöt is ad a kert a munka és a méreg mellett!

Remélem, jövőre tényleg nyugdíjba vonulsz, és akkor több időd lesz sok mindenre - csak egészséggel bírd!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.21, 02:17    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már több éve rájöttem, hogy jobban járok, ha a területünkön meghagyok néhány bokrot kökényből, galagonyából, csipkéből. Legjobb helyen a villanypásztor helyett lennének, ahol a lovak még táplálnák is őket. Már évek óta látjuk, hogy ahol teljesen vadon terem, tápanyag utánpótlás és víz nélkül, évről évre kissebbednek a bogyók. A bodzánál is ugyanez van.
Bodzát már hagytam meg egyet a kertecském kerítésében, a kis ajtónál. Jó az árnyékában ülni. A lányom két hete ki akarta vágni, de nem engedtem neki.
Az a helyzet, hogy bodzával nagyon tele vagyunk, de vénséges patáimmal miért mennék messzebb, ha a kert kerítésében is megteremhet? Ráadásul én is tanulgatok a permakultúrásoktól. Tényleg jól jön a sövény, árnyékol. A bodzát nem eszik a lovak.
Van a kert kerítésben csipkebogyó is, azt karcsúsítanom kell. Jókora bokor. Kívülről leeszik a lovak, de belülről a miénk lehet, ha van, aki leszedje. A madarak is belefészkelnek, alatta békék, siklók, gyíkok laknak. Mert oda dobálok sok veszzős, durvább szerves anyagot, hogy ott ráér elbomlani.

Sokat olvastam az újrégi fajta kertművelésről és el is kezdtem annak szellemében dolgozni. Még a szerencs is kedvezett. Van benne egy fasorom, ami véletlenül maradt meg, nem értünk rá azokat a csemetéket elültteni. Vannak köztük gyümölcsök, daszek és erdeii fafajok is. Természetesen a hárs marad, a kecskefűz marad. Vadalama, vadkörte szintén. A római mogyoró szépen terem, csak valamik elhordogatják, mire én odaérek, de egészségükre. És kikelt egy Van cseresznye magonc és jól terem, nagyon jó ízű. Csak az égig ér, mert túl akarta nőni a meleltte lévő hegyi juharokat. Úgyhogy nagy szervezés kell, hogy a tetejét levágjuk, hogy jobban terebélyesedjen.
Azért ritkítanom kell ezt a fasort, de valami csodás az árnyéka. Megfizethetelen, hogy délután 4-kor már van meleltte olyan árnyék, hogy lehet melltte dolgozni.
Az árnyékolást a gyümölcsfákra bíztam annak idején, de hogy odaszokott a szarvas és 3 év alatt mindet tönkre tette, azok egyhamar nem fognak árnyékolni.

Jaj, még ilyen se volt, tegnap már minden bevallás elment. Viszont az egyik vállalkozásnak I. és II. negyedévére önrevíziót keleltt csinálnom, mert egy-egy számlát késve küldött el. Az önrevízió még egy db számla esetén is nagy körültekintést igényel. Na, de ezeket is elküldtem. Jöhet ennek az ügyfélnek a hitelkérelme. Ha az kész lesz (kb. 1 hét), átmenetileg felszabadulok és talán a kertbe is kijutok. De kezdődik a villanyszerelés is.

Pedig én már úgy vinném kifelé a konténeres gyümölcsfákat ültetni.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.20, 17:30    Hozzászólás témája: Re: gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
...Ezen az őszön is le kell mondanom a csipkelekvár és kökénylekvár főzésről....
Crying or Very sad Crying or Very sad

Ne sajnáld szivem,azon a részen ahol mi szoktuk szedni nagyon gyér a kökénytermés az idén. Tavaly szinte leszakadtak az ágak. Csipke most is van bőven,de a méretük fele a tavalyinak. Gondolom az eső hiánya miatt. Crying or Very sad
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.20, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Köszönöm a tanácsaidat Very Happy
Úgy döntöttem nem töltöm vele az időt, remélem beérik belőle vlamennyi.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.19, 19:07    Hozzászólás témája: gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Betti!
Én ha jól emlékszem, csütörtökön volt egy hete, hoztam haza egy rekesz zöldparadicsomot. Ma pakoltam, meglepetésemre már egy kilónyit áttehettem a pirosakhoz.

Zöldparadicsomlekvárt elsőre csak kóstolónak főzz!
Még senkitől nem hallottam, hogy úgy habzsolnák, mint egy gyümölcslekvárt, első kóstolásra finom, mert tényleg ízletes, de az az anyag, ami a zöldparadicsomot is ehetetlenné teszi, a hőkezelés hatására nem bomlik el. Az csak az éréssel bomlik le. És ezért nem is szabad belőle sokat enni, mert van egy limit, ami fölött érzi az ember, hogy ezt ne egyem. Ilyet egy gyümölcslekvár esetében nem érzünk, igaz, sosem éretlen gyümiből főzzük.
De ez a mennyiségi korlátozás fennáll a savanyúságkénti fogyasztásnál is, csak mivel ott kis hányada a csalamádénak, nem olyan hamar telődik vele az ember.

Egy kollegina mondta nekem most az őszön, hogy gyerekkorában, amikor nem volt elég gyümölcs és tudták, hogy nem sok lekvár lesz, akkor nyáron a paradicsomot összefőzték lekvárnak a nyári almákkal, körtékkel is, amiből nem annyira szokás lekvárt főzni, mert magas a víztartalmuk, ezért sokáig kell főzni, de ízre, beltartalomra kiváló lekvárt adnak. Na, ezt szaporították paradicsommal. Hát, jó soká kellhetett mellette állni és kavargatni.
De azt mondja, hogy nagyon finom volt.
És főztek olyan lekvárt is, ami őszi gyümölcsökből és sütőtökből készült, az is finom volt.
Sőt, még sárgarépával sűrítettek is, úgy is finom volt.

Én úgy gondolom, bármelyikből is teszünk a lekvárba, ezek a zöldségek önmagukban is nagyon finomak, nem ronthatják el. És minden élelem annál értékesebb, minél több komponensből áll, akár az állatok takarmányozása esetén.

Ezen az őszön is le kell mondanom a csipkelekvár és kökénylekvár főzésről. Roppant sajnálom. Na, majd jövőre, jövőre nyugdíjba megyek ténylegesen is.
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.19, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Köszönöm, hogy megosztottad a zöldparadicsom lekvárral kapcsolatos tapasztalatodat Very Happy
Még én nem kóstoltam, csak olvastam róla, így gondoltam, hogy megpróbálkozom vele.
Fontosabb a szőlő ivólének való elkészítése, majd meglátom mennyi időm marad próbálkozni. De meghagyom a zöldparadicsomokat, hátha beérnek, ízesítésre még biztos jók lesznek.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.19, 12:12    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Betti!
Sajnos, nálunk nem megy a zöldparadicsom lekvár. Néhányszor ettek belőle, meg amikor főztem, el voltak ragatatva tőle, de mégsem fogy.
Úgyhogy én azt többet nem főzök. Sok munka van vele. Csak én eszem.

Mivel szép a zöld paradicsomod, inkább hagyjál belőle utóérni. Nem olyan mint nyáron, de még így is finom lesz.

Az interneten találtam cikket arról, mit nem szeretünk a zöld paradicsomban. Jogos, hogy kevésbé ízlik.

A szőlőlekvár készítése is munkaigényes, de az tényleg nagyon finom.

Jó munkát!
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.18, 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, most egy kicsit belehúztam a munkákba Very Happy

A bírsalmával már végeztem, de még legalább három adagnyi szőlő vár rám.
Leszedtem a zöld paradicsomot /nagyon szép/, van legalább 15 kiló. Nézegettem mit készítsek belőle. Gondoltam kipróbálom a zöldparadicsom lekvárt, és vegyes savanyúságba is teszek /csalamádé/.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.15, 04:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Betti
látom, nálad is olyan nagyüzem van, mint Piliéknél Laughing Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.14, 20:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ok pacsi Nem apróztad el! Wink Very Happy puszi2
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.14, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella! Szécsike!
Köszönjük az elismerést Very Happy Nagyon örülünk, hogy ilyen jó termés lett az idén.

Tegnap szüreteltünk a szőlőből, ivólevet készítettem belőle.
Van befőző automatám és hozzá lékészítő kiegészítő, azzal készült az ivólé.
5 kiló leszemezett szőlőből 5 l lé lett. Nagyon finom, nem kell bele cukor és tartósító sem. Bort nem készítünk, de enni szeretjük az otelló szőlőt.

Ha már elővettem a gépet, még becsináltam 16 üveg birsalmát Very Happy
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.12, 22:04    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Húúú Betti nagyon szép a bírsed,rég láttam ilyen egészséges gyümölcsöt. Ok

Az otello szőlőt sosem szerettem, Embarassed apukám azt termelt,más fajta nem szerette a talajt. /Karcag/ Abból mindig bor készült, /azt sem szerettem/ napokig szemezgettük. A mustja viszont nagyon finom volt. Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Következő
1 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban