16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
8:16:pm Bojtárgazdi :
Bauka! Végül minden simán ment, elértem a csatlakozásokat, és most már tudom, hol vannak a megállók!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!...szakad az eső
10:24:am bau :
Szia Bojti.. látom itt vagy! Hogy telt a tegnapod? Volt miért izgulni?
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....kívánságr a itt az eső is
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:47:am bau :
Látlak :vigyor Neked is jó reggelt!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, Népek!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:11:am kutyus :
Jó reggelt! Indul megint egy hét
6:50:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:21:am Bojtárgazdi :
Szép jó reggelt kívánok, kedves Gaznépek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mimma
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2015.12.23, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

[quote="fpirgi"]Capsella

Mutatok neked akkora karácsonyi kaktuszt,amit a mamádnál láttál anno.
A mienk, 25 éves és talán 1m-nél is nagyobb az átmérője.Hatalmas növény,nagyon szeretjük,képes egész júniusig hozni a virágait,kisebb-nagyobb megszakításokkal.

Szervusztok!
de jó, hogy benéztem! ilyen csodát még nem is láttam,mint ez a Karácsonyi kaktusz. Köszönöm hogy láthattam ezt a szépséget.

Mindenkinek kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok. balta
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.12.23, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

fpirgi

Áruld el, hogyan tartottátok, hogy ilyen szép kort megért, és csodásan virágzik???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2015.12.22, 19:41    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fpirgi Ez valami gyönyörű. Király Nálam a max.3 év,az is virágzás nélkül. Crying or Very sad
Már "megöltem" egy párat belőle,aztán feladtam. Crying or Very sad Nem szeret. huh
Még a port is csak körülötte töröltem le,nehogy elmozduljon,mégis beintett. Nyelvel
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.12.20, 23:10    Hozzászólás témája: Karácsoníi kaktusz Hozzászólás, az előzmény idézésével

"virág55"]

"Sajnos a virágok nagy része nem fogja megérni a karácsonyt."

Nagyon jól leírtad a tartási feltételeket.
Nekem is az a tapasztalatom, hogy az utóbbi években előbbre jött a virágzás ideje. Valószínűleg összefüggés van a napfényes órák számával és a hóösszeggel. Előbb kapja meg azt a dózist, ami kell a bimbók kifejlődéséhez.

Régen mindig karácsonyra nyíltak és évente egyszer. Mostanában nekem évente kétszer nyílnak. Az egyik még az ősrégiből származó növény, mégis kétszer virágzik.
Nekem mind az öt elvirágzóban van.

Csuda életre való növények. Az egyik ügyfelemtől kaptam több, mint 10 éve egy mini karácsonyi kaktuszt, nagyon picike, ledobta az összes bimbót. Átültettem. Később macskás balesetekben többször megsérült, sőt a macska eljátszogatta. Nem értettem az összefüggést sokáig. Az történt, hogy ez a kis kedvenc virág a déli ablakban volt télen, ahová a macska is szívesen beült napozni, nyújtózkodni., közben elszórakozott ezzel a kis növénnyel. A végén már egyetlen egy sérülésmentes levelet tudtam megmenteni, azt ültettem el, rá nylonzacskó és átvittem a konyhába, keleti ablak. Az az egy levél megmaradt, majd nöni kezdett, már új hajtások is lettek és az idén szerényen, de virágzott.

Az idén az új macska a tigrisbegónián terpeszkedett állandóan és sajnos, teljesen leamortizálta, már nem tudtam megmenteni.

Kutya, macska, még jó, hogy kígyó, madár, rágcsáló nincs.

Le kell írjam:
A nappaliba besüt a keleti, déli, nyugati nap is. Tavasszal, amikor már elég korán kel a nap, hamar jól melegít. Van egy puff, ami alá 4 görgőt szereltem. Olyan helyen volt, ahová a reggeli nap sütött, jó hely a macskának. Egyszer hajnalban hallom, hogy gurul a puff. Mivel nemsokkal előtte volt egy éjszakai besurranó tolvaj (nyitott konyhaajtó), újra tolvajra gondoltam. Osontam halkan fentről lefelé, hogy zajt ne csapjak és lestem lefelé a lépcsőn. Mit Látok? A macska nekifutásból ráugrott a puffra, azzal nekiment a szekrénynek, ott másik irányból futott neki, visszajött az előző helyre és ezt meg nem unta.

Most van a nappaliban macskamenta. Amikor öntözgetek, hozzáérek akaratlanul is. Nekem rém büdös, de tényleg nem megy oda a macska.
De a tigrisbegónia már oda van.
Lehet, hogy ezek a nem szúrós növények puha párnák a macskáknak, azért kedvelik annyira.

A kutyám meg a kertben rákapott a bambuszrügyekre. Van gusztusa!
Egyenlőre nagy cserepekben vannak a bambuszok, mert ki akarom őket vinni a telephelyre. De ezek után aggódok, hogy a kinti kutyák is csemegézni fognak belőle.
Vissza az elejére
sasliliom2
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.12.20, 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még egyszer köszönöm a tanácsokat ,jövőre már betartom őket. yes Laughing
Vissza az elejére
virág55
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2015.12.18, 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen Bau, erre rájöttem és a későbbiekben vigyáztam ne forduljon elő, de hát az üzletből muszáj volt hazavinni. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.12.18, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Amikor hazavittem pár nap alatt megszabadult az összes virágától

A helyváltoztatás és esetleg a hőkülönbség volt az oka! yes
Annyira kényes a kicsike,hogy a cserepét ha 5 cm.-rel arrébb fordítod,már képes ledobálni a virágát! Mad
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2015.12.18, 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sasliliom2!

Amikor vettem ezt a kaktuszt kicsi volt és virágzott meg bimbó is volt rajta. Amikor hazavittem pár nap alatt megszabadult az összes virágától és a bimbók is összeszáradtak rajta aztán lepotyogtak.
Én is azt hittem nem lesz jó neki nálam, aztán a következő évtől minden évben sok virága lett.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.12.18, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Remélem jó tanácsot adtam,és legközelebb sikerül! Smile Very Happy
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.12.18, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Akkor nálam ez is lehet baj,mert mindig pakolgatom az ablakpárkányon belül. Crying or Very sad

Ezentúl viszont egy helyben fogom hagyni. Very Happy
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.12.18, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Mindig leejti a virágjait.

Ha huzatot kap vagy elforgatod a cserepét,akkor is ledobja a virágait!!! Crying or Very sad
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.12.18, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

virág55!

Köszönöm az informáciot a tartását illetően. Laughing

Sajnos nálam az a baj ,hogy nincs igazán hűvös hely a lakásban Rolling Eyes
Mindig leejti a virágjait.
Vissza az elejére
virág55
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2015.12.17, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sasliliom2 írta:
Mesések a karácsonyi kaktuszaitok,nagyon szép üdék a leveleik. Hogyan gondozzátok őket? Very Happy

Köszi! Very Happy
Én nyáron kint tartom a kertben árnyékos helyen. Sokszor öntözni is elfelejtettem, mert fel volt akasztva a lugasba nem éppen szem előtt lévő helyre, csont száraz volt néha amikor eszembe jutott. Egyébként sem szereti a sok vizet.
Néha adtam neki egy kis tápot és kint volt egészen október közepéig, akkor már megjelentek rajta a bimbók. Behoztam világos hűvösebb helyre és ilyenkor már nem szabad forgatni, helyét változtatni. A többi növényhez képest tizedannyi törődést kapott. Két éve nem volt átültetve sem, de tavasszal új földbe teszem és lesz egy kis fazonigazítás is.
Sajnos a virágok nagy része nem fogja megérni a karácsonyt. Sad
Vissza az elejére
sasliliom2
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.12.17, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

fpirgi , virág55!

Mesések a karácsonyi kaktuszaitok,nagyon szép üdék a leveleik. Laughing

Hogyan gondozzátok őket? Very Happy
Vissza az elejére
fpirgi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2015.12.17, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Mutatok neked akkora karácsonyi kaktuszt,amit a mamádnál láttál anno.
A mienk, 25 éves és talán 1m-nél is nagyobb az átmérője.Hatalmas növény,nagyon szeretjük,képes egész júniusig hozni a virágait,kisebb-nagyobb megszakításokkal.

http://picasaweb.google.com/fpirgi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
5 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban