15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
A Tudat keresése (3)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Szomorú vagyok (10)
Versek, költemények (4)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
4:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Segítség csak kertészeti témákban(17)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Segítség csak kertészeti témákban(17)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.23, 17:46    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Etimaminak igaza van, már késő van, nincs idő a begyökeresedésre.
Az azálea se, a mocsári hibi se szereti a kemény telet.

Ha tudod, hol lesz a végleges helye, ültesd el, de jól takard be falevéllel. Most azért, hogy ne melegedjen fel nagyon a gyökere, mert annak még sekélyen lesz, és ne higgye erre a melegre, hogy tavasz van és ne kezdjen el hajtani.

Készíts további takaróanyagot, a legjobb a fenyőág lenne, hogy olyan ütemben, ahogy jön a hideg, tudjad takargatni, de ne vizes, fagyos anyaggal. Falevél, rá fenyőgally. Így levegőt is kap, nem rohad be és fenyóágak megvédik attől, hogy az első szél elhordja a faleveleket.

Azt hogy az őszön még mennyit kell öntözni, azt csak az égiek tudják pontosan. Nappal meleg van, semmi csapadék, minden ki van száradva, ennek meg nem megy le a gyökere a vizes földbe, tehát módjával kell öntözgetni, amíg csapadék nem érkezik.

Tavasszal nem szabad bedőlni az első napsugaraknak, mert becsapnak.
Ha korán leszedjük a takarót, a nap felmelegíti a növényt is, a talajt is. Tavasszal szokott lenni elég víz és a melegre megindul a keringés. Majd pár nap múlva visszatér a fagy és a sejteket a keletkező jégkristályok szétroncsolják és vége a dalnak. Ezért a hibi takaróját lég április végén elkezdeni leszedni, több ütmben, mert az nagyon későn hajt, inkább legyen sokáig takarója.
Az azálea nagyon korán hajt, de én ebben az esetben lemondanék az első tavszi virágzás csodás, zavartalan átványáról. Kevés falevelet hagynnék alatta és a fenyőgallyas takarását a bokrocskának addig megtartanám, amíg a fagyveszély teljesen elmúlik. Folyamatosan vékonyítanám a fanyőréteget, hogy a nap ne égesse meg, hozzá tudjon folyamatosan szokni a fényhez.

Enyhe teleken nincs baj, de nem tudni, mi jön.
Érdemes néhány zsák falevelet most szárazon betárolni.

Tulajdonképpen egy buta szokás, hogy ősszel a fák alját összegereblyézzük. A lehulló levél egy fagyvédelmet jelent a fáknak, bokroknak.
Természetesen a fertőzött levelektől meg kell szabadulni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.10.23, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie
Ha cserépben van, akkor annak van erős gyökere.
Egy lehetőség az is, ha cserepestől ásod el.
Lehet hűvös helyen tárolni, a tavasszal kiültetni.
Nem lehet egyértelmű választ adni, mert ha véletlen elfagy, lenne kit okolni Laughing
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.23, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:
A kerti azaleamat még mindig nem ültettem el.
Szeptemberben kellett volna .Mostmár nem tudom el ültessem vagy mit csináljak vele.
Félek hogy ha most ültetem el akkor már nem tud eléggé megerösödni a gyökere a fagyok elött.
Mit csináljak? Adjatok tanácsot.
köszönöm.

Ugyanez lenne a kérdésem a mocsárival kapcsolatban is hogy most ki ültethetem-e ?
DE SAJNOS SENKI NINCS AKI SEGITENE VAGY VALASZOLNA!!
SAJNOS EZ LETT A GAZLAPBOL ES A GAZ TARSASAGBOL: Sad Sad
SZOMORU Sad Sad
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.23, 05:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ÚJ KÁRTEVŐ JELENT MEG ITTHON

https://morzsafarm.hu/megerkezett-a-feketefeju-meztelencsiga-a-kutatok-kerik-hogy-aki-talal-jelezze/?fbclid=IwAR2KvXFDJNJMykK4wu4tT1epynrWlRvT-W4YDMwLjrGUCkoSLcRD8UsHnLI
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.18, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kerti azaleamat még mindig nem ültettem el.
Szeptemberben kellett volna .Mostmár nem tudom el ültessem vagy mit csináljak vele.
Félek hogy ha most ültetem el akkor már nem tud eléggé megerösödni a gyökere a fagyok elött.
Mit csináljak? Adjatok tanácsot.
köszönöm.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 18:37    Hozzászólás témája: ... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm! puszi2 puszi2

Akkor a tetőtéri ablakba megy,mert nekem belül nincs ablakpárkányom. Crying or Very sad

Egyelőre a cserepesek is szép zöldek a fólia alatt és a vízbe tettek is bajuszosodnak. Wink Laughing

Nagyon régen /még nem gazoztam/ Athénból loptam, Embarassed de fogalmam nem volt mit kezdjek vele. Shocked Elültettem déli oldalra,téli takarással 1 évet bírt ki a lelkem. Crying or Very sad
Teljesen kiesett a fejemből hogy ez milyen kis aranyos,ezért soha nem jutott eszembe "kunyizni."
Most meg csak úúúgy jött velem szembe és nem tudtam "kihagyni". Laughing

Nagyonszépenköszönömszépen. puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 16:52    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Déli abalak közelében és melegen, legalább 20-22 C-on. Mérsékelt öntözés. Majd mutatja magát, ha több víz kell.

Ezek az öszi gyökereztetések becsapósak. Úgy néz ki, hogy megmaradt, majd amikor már nagyon kevés a fény, elpusztul. Oda a munka, a remény.
Nekem csak a déli ablak előtt szoktak az iyesmik túlélni.
A nappaliban van egy körív 3 ablakkal, amiket nem lehet kinyitni, tehát ott nem fáznak meg. Az ablakpárkányra nem szabad iyen érzékeny növényeket teleltetni, mert a párkány előtt egy kicsit hűvösebb, mint beljebb.

Most szeptemberben egy leánderről 3 hajtást vettem le, egy nagyon szép a földben is. A másik kettő a vízben hajtott, a földben lehet, hogy dolgozik gyökérre, de a szárán a levelek elszáradtak, viszont a szár még zöld.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 20:40    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szert tettem / loptam Embarassed / kristályvirág hajtásokra,amit becserepeztem és azt mutatja hogy megmarad. ugra
Ez mind szép és jó,csak hogy teleltessem hogy meg is maradjon? Shocked Embarassed
Aki ismeri,kérem szépen segítsen. /A neten frissen hajtatott teleltetéséről nem esik szó. Crying or Very sad /

Köszönöm. puszi2 puszi2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.09, 07:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

SZÉP GONDOLAT!

"Nem elég, ha szép a kert, feltétlenül hinni kell, hogy tündérek lakják a mélyét."

(Douglas Adams)
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.30, 04:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha jól emlékszem, Yulduz írt hozzá, hogy a BIO KILL jó rájuk
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.29, 19:18    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Háááát nemtom... hmm

Ági kipróbálta mert hányingere van a dög szagától,de nem működött. Shocked
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.29, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

FIGYELEM!!!

Pár nap múlva brutális poloskainvázió jön! Bálint gazda szerint így kell elbánni velük! - Itt a receptje, ami bizonyítottan működik:

A poloskák rendkívül jó védekezőképességgel rendelkező rovarcsoport, olyan bűzmirigyük van, amely nagyon kellemetlen szagú váladékot termel – a magyar népnyelv büdös bogárnak is nevezi őket.”
Aki csak egyszer is találkozott velük, emlékezni fog rá, hogy nem érdemes megfogni, összenyomni, mert rendkívül kellemetlen szaghatások érik. Ezek a “bogarak” viszonylag nagyok, hangosan zümmögnek, és egyes területeken napról-napra akár tucatnyian is tiszteletüket tehetik.
Először is egy jó kis spriccelőre van szükség, vannak akik ezzel spriccelik a növények, vannak akik vasaláshoz használják, vannak, akik némi öblítőt kevernek vízzel és a szöveteket, ülőgarnitúrákat frissítik fel vele! Ha nincs, akkor bármelyik háztartási boltban be lehet szerezni könnyedén! A lényeg, hogy legalább fél literes flakon kell, mert a házi poloskaellenes szer csak ebbe fog beleférni.
Nos ezt a fél literes flakont töltsük meg féli langyos vízzel. Ebbe a langyos vízbe tegyünk bele, egy kávéskanál szódabikarbónát és fél kávéskanál ecetet.Rázd alaposan össze és amint feloldódott már használhatod is!Fontos, hogy alaposan spricceld körbe vele az összes nyílászáró körül és a legbiztosabb eredmény érdekében az erkélyre is fújj belőle bőven! Kiválóan működő szer, hetekre távolt tartja ezeket a visszataszító rovarokat. Ha neked is bevált, add tovább ismerőseidnek! Megfogják hálálni neked!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.17, 20:00    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen! hódol puszi2
Jól be van locsolva,a falevéltakarás tervbe van véve,de sajnos a leveleit levágtam volna ha nem kérdezek. Crying or Very sad Embarassed
Nagyon köszönöm! puszi2 puszi2 puszi2

A mostani takarást megfelelő levélmennyiség hiányában,a kihúzkodott növényekkel oldom meg. /estike,hervadt kúpvirág stb.../

puszi2 puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.17, 02:31    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Ne vágd le a leveleket, azokból még vesz vissza tápanyagot a növény, de enneél fontosabb, hogy télen a levelek is adnak egy kis védelmet a hideg ellen.
Az idén már nem hoz új leveleket, már aludni készül. Ennek ellenére jól öntözd be, mert nagy szárazság van. Később már figyelj, hogy optimálisan öntözd, mert a túlöntözés és a hideg együtt könnyen kirohasztja.
Télre érdemes falevéllel vagy szalmával kicsit megszórni a fagy ellen. Sőt, már komoly éjszakai lehűlések jönnek, a gyökeresedésnekl nem jó, ezért akár máris szórhatsz rá falevelet vagy szalmát vagy fakérget.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.16, 20:43    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Átrendeztem" a kertet,az összes árnyéklilit egy helyre tereltem.
Az lenne a kérdésem,hogy a biztosabb megeredés érdekében levágjam-e a lombját? Shocked
Én úgy gondolkodom,hogy több energiát tudna fordítani a gyökeresedésre ha a leveleit nem kellene "eltartania".
Jól gondolom? Embarassed Segítsetek lécccci,szeretném ha mind megmaradna. hódol 11 féléből 14 tő.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő
1 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban