16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növény ez?? (37)
Vendégeink a kertben (18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Kertek és kalandok (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019....2020.
Találd ki (30)
IDŐJÁRÁS (65)
Írj bármilyen témáról (16)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Milyen öröm ért ma?..(38)
Nagyik és Ők....(4)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Valaki segítsen (22)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:26:pm Bojtárgazdi :
Egész nap olyan "kedd"-érzésem van.
6:01:am kutyus :
Jó reggelt!....ismét új hét indul
1:19:pm Bojtárgazdi :
Itt is esik! Régen esett már...
6:19:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....bár esik az eső
4:06:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hétvégét kívánok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt! Kellemes hosszú hétvégét nektek!
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:51:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Segitséget kérnék a "kertészetben"
5:53:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
6:01:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.24, 11:19    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:
Emmylie szivem,nálatok mindenütt gáz van? Wink Very Happy
Nem irigyellek. Crying or Very sad

Szecsike kedves nem csak gaz Very Happy de gaz is van eleg. Very Happy
Na es az hogy egesz evben nem törtenik semmi aztan pedig minden de valoban minden összejön.

A hibas aru valoban bosszanto nem is irigyellek.Hasonlo ügyeink voltak,vannak,es biztosan lesznek meg nekünk is. Wink
Jelenleg eppen a szivattyuval van problemank de most izgulhatok az uj gazkazan miatt.
Szerencsere a ket uj hütövel nem Volt semmi problemank.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.24, 05:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez aztán tényleg nagy méreg!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.06.23, 20:45    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie szivem,nálatok mindenütt gáz van? Wink Very Happy
Nem irigyellek. Crying or Very sad

Rendeltünk egy 25 l-es zománcos bográcsot. /nem volt sajátom,az ilyen -ritkán kell- cuccok közösek Ágival/ Meg is hozták,kicsomagolva láttuk,hogy belülről egy hüvelykújj méretű leverődés van. Shocked Twisted Evil Ezen a helyen azonnal odaég minden. duma A hibás résznél kivülről lefejtettem a nejlont,csodás horpadás volt alatta. Shocked Ez úgy oda ...ták valamihez,ahogy illik. egó

Fotó,telefon,emil,várjuk az újat.

Nem hiszem el,hogy minden újonnan vásárolt cuccot min.2x,3x reklamálunk,cserélünk. írás Panasz
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.23, 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kissé bosszus vagyok.A házban mindent fel furtak a fiam szerint és a lakasban is valamit dolgoztak vagy dolgoznak.

Viszont ez még mindig jobb mintha felrobbant volna a ház a gáz miatt.
Most muszály haza mennem mert a fiam se tud mindig otthon maradni a munkája miatt és hat gondolom valami munka is vár rám.
Na megint az die-oda utazgatás és a szokásos kapkodás. Fal
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.20, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szivecske írta:
Jó mozgalmas volt a napod! angyal Jöhet a megérdemelt pihenés.

Mozgalma nap Very Happy Wink
Nem uj dolog az év 365 napjábol legalább kb 300 napom ilyen vagy hasonlo. Wink
Most mondja a fiam az eg´ßesz házban fel vésték a falat a gáz vezeték miatt.
Remélem a lakasban nem fognak semmit csinálni de a gáz orát le szerelték.
Mérges vagyok Fal hogy pont vissza jöttem a házba igy a fiamnak egyedül kell mindent inézni.
Egyébként itt a házban is áll a cirkusz.Most szerelik az uj gáz´kazánt.
Igy pihenésröl nem sok szo lehet.
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.20, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hűűűha, gondolom, ringatni nem kellett este!
Ilyenkor nem dőlsz ki kicsit korábban, mint máskor?
Rezsó helyett esetleg vehetnél indukcióst. A kicsi főzőlap, az 1 edényhez való, már 12 ezer Ft-ért is kapható, és nagyon gyors. Évek óta ilyet használok, mert kettőnknek elegendő. Pontosan ezt, és ez is csak 40 euró:
https://www.ikea.com/at/de/p/tillreda-induktionskochfeld-tragbar-weiss-00331627/
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
szivecske
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2020.06.20, 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó mozgalmas volt a napod! angyal Jöhet a megérdemelt pihenés.
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.19, 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen Bojtika igy van ahogy irod,
Fél 12-töl aludtam fél 3 ig akkor kapcsoltam be a rezsot.
A hus és a hagyma már össze Volt vágva azt nem kellett már vagdosni.
Várni kellett mig a rezso kicsit be melegedett aztán kezdtem a hagymával.
Van egy kis tv-m a konyhában be kapcsoltam közbe fel készitettem a káét.
A fiam negyed 5 -kor kel és 5-kor indul el közben kávéztunk és dumcsiztunk. Elment aztaán hozzá fogtam a krumpli fözelékhez és a tojás leveshez.
A pörkölt az közben már fött.Igyekeznem kellett mert délre ki is kellett hütenem hogy a fagyasztoba be tudjam tenni.
A rezso nem tul gyors Wink de a pörkölt megfött azért.
Na közben csináltam magamnak pár szél cigarettát és elkészült a krumplifözeék és a tojás leves is.
A pörköltet be porcioztam és el ugrottam a közeli üzletbe.
Mikor onnan vissza értem hozzá fogtam a cuccaimat össze pakolni.
A fiam fel 1 kor ért haza ebédelt utánna én is össze szedtem magam aztán indultunk a Hauptbahnhofra. Két ora után ár perccel már a vonaton ültem.
Háromnegyed 4-kor érkeztem meg a férjem várt és fél 5-re értünk a házhoz. Gyors kipakolás után "ebédeltünk" Wink
Na utánna mosogatás és máris 6 ora lett.
Kis idö mulva árjött egy szomszéd vele beszeélgettünk miután haza ment die ültem a géphez ugyhogy most itt vagyok. Very Happy
Bojtika kedves ez Volt a mai napom hajnal fél 3-tol mostanáig. Very Happy Wink
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.19, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie Kedves, hát mikor aludtál?
Fél 12-kor nem volt kedved hozzáfogni (amit meg is értek), de fél 3-kor mér felkeltél? Shocked
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.19, 04:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Haragszom bosszankodom Fal
A haz ahol lakunk atkerült egy uj Hausverwaltung-hoz-
Tegnap voltak itt a lakasokat megnezni.
Valaki közülük ugy erezte hogy gazszag van a lepcsöhazban.
Kijöttek a gazszolgaltatotol es fel hetkor elzartak a hazban a gazt.
Nekem ott Volt a hus es a hagyma összevagva mert pörköltöt akartam fözni es ma delelött le fagyasztani.
Persze megfött volna ha lett volna gaz.Nagyon haragudtam de semmit nem tudtam csinalni elövettem a ketlapos rezsot es a hust a hütöbe tettem.
Ejjel fel 12 kor mar nem Volt kedvem hozza fogni.
Ma reggel fel 3 kor felkeltem es most azota keszül a pörkölt.
Ma "vissza utazo napom " van ami egyebkent is mindig kapkodos igy ez a problema egyaltalan nem hianyzott.
Az ejjel mar aztan persze hogy itt nem csinaltak semmit remelem azert majd ma valami intezkedes lesz mert meleg vizümk sincs a fürdöben.
A konyhaban van egy kissebb vizmelegitö igy legalabb ott van meleg viz.
Meg szerencsem van a szerencsetlensegben Very Happy Wink hogy vegül pörköltnek keszitettem elö a 2.5 kg-os combot.
Elöször sütni gondoltam de akkor semmi lehetöseg nem lett volna ma elkeszitenem.
Most jo szolgalatot tesz a ketlapos rezso Wink
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.05.31, 23:56    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

A május 31. a könyvelőknek rettenetes határidő!
Nekem ezt még megfejeli, hogy május 15. a területalapú támogatás igénylése, majd május 31-ig lehet módosítani. Ez most 06.02. kedd. A lányom szokta a gépen elkészíteni, de itt ülök vele, én ismerem jobban a területeket. Ezek ilyen "anyázós" napok, hogy ez az utolsó eset, hogy megcsinálom, menjél vele a falugazdászokhoz. Én meg nem akarok, mert tudom, hogy ennyi idejük nincs. A legelők szabálytalan alakúak és még egyebek is bonyolítják. Egy szántó vagy szőlő sokkal egyszerűbb, kevesebb csücske van.
Egy évben mentem a falugazdászhoz, egytelen hiba csaknem 700 eFt veszteséget okozott. Na, hát akkor csinálja meg a lányom.
Megtanulnám, de én erre április-májusban alkalmatlan vagyok, agyilag teljesen kimerít a könyvelés-adóbevallás.

Május 15-re nem tudtuk rendesen megcsinálni, mert ezek a nyamvadt legelők gyakran mások által is használatba kerülnek.

Már többször írtam, hogy itt egy elhíresült szőlőper miatt (két falu népét mesterségesen gerjesztette perre egy abban érdekelt érdekcsoport), hogy ne folytassák a földkiadást. Viszont most már a földek kiadását záros határidőn belül ki kall adni.

Ennek ismeretében az említett érdekcsoport, a Tsz. vagyonkezelői jogokat is gyakorolva, úgy döntött, hogy a dzsungellé vált legelőkről a tüzifának és építőanyagnak alkalmas fákat kivágatja, értékesíti, a trutyi a vágásból marad és a dzsungel is. Novemberben megvolt a földkiadási eljárás.
Ami a földhivatalnál gyep, de a valóságban dzsungel, az gyepként lett kiadva. Vannak olyan dzsungelek, amelyek bozótirtása 300 eFt/ha. A vagyon kezelőnek kötelessége lett volna a földek művelési ágak szerinti kultúrállapotban tartása, de ők csak a támogatást igényelték rá, a legelők tisztításával nem foglalkoztak. Csak a fakivágással. A haszon kellett duplán (támogatás +fa), a költség nem.

A legelős fakitermelés egyik helyszíne az egyik legelőnk mellett volt, a mi legelőnkön, mint tiszta területen folyt a fák szállításra alkalmassá tétele, előtte a galyazása. A területeünkön minden szart otthagytak, összevágták a gépek a területet. Erre nem tudjuk beadni a támogatási igényt.

Én is megkaptam a 3 db hrsz-t novemberben.

Az egyik hrsz. erdő és gyep művelési ágú. Mellette van egy pici darab földje az önkormányzatnak, amit annak idején tévedésből sorsolt a falunak az akkori polgármester. Ő a tó mellé akarta, de egy heggyel elnézte. Na, itt is van erdő és legelő, szomszédaim. Tarvágatták az erdőt, de kivágatták az enyémet is. A kivágott erdő 90%-ban az enyém, fa nélkül.

Ahogy csináljuk a területalapú támogatás igénylést, az egyik terület nem akar stimmelni. Amikor nagyon megnézzük, kiderül, miért van ott évek óra eltérés. Az történt, hogy a szomszéd gyümölcsöst telepített, de a a mezsgyéig ültette a fákat, de a gépekkel fordulni is kell, az már a miénkből megy a kerítéséig.

Az egyik hrsz-en szintén van jókora veszteség, az álatalam sokat, de nem eleget szidott vadászok, akikre elegendő negatív jelzőt nem lehet aggatni, csak a passziójuknak élő ingyenélő potyolinók. A nagy esők után is járnak, de lusták, az autóval a vadászlesig mennek. Az utat összevágták, megállt benne a víz, feljöttek a cserjék. Ez nekik nem gond, arréb kezdtek ki egy utat, de így egy nagy terület évek óta kiesik a támogatási alapunkból.
Borzasztó! Ez az egész ország egy nagy vadaskert ingyenélőkkel!
Másik hrsz-en ugyanez! Hatalmas költséggel és saját munkával kitisztítottuk, erre a vadászok alkalmasabbnak és rövidebbenk (enyhébb lejtőjű is) találták közlekedésre, mint a rossz állapotú dűlőutat. Eróziós kár, nem támogatható terület, terméskiesés.

Egy másik helyen, ahol szintén nagy összeget vesztettünk korábban, mert a méhész a kertje vége helyett a legelőre rakta a kaptárakat, de azokhoz nem kertjén át járt, hanem a legelőn át. Oda utat vágott, ezért nekünk egy nagy darab kiesett a támogatásból. Meghalt a méhész, nem jár ott senk azótai, az út begyepesedett.

Egy harmadik helyen kutyaszaratónak használták a területet, a sok autós oda járt a kutyájával, ahogy forgolódtak a legelőn, kivágták a gyepet, eróziós károk és kutyaszar. Gondolom, szegény kutyák, ahogy kiléptek az autóból, azonnal végezték a dolgukat.

Na, ezekhez még a vaddisznótúrások okozta cserjésedés, erózió.
Az őzek, szarvasok okozta kár sem kisebb. Leháncsolják a fákat. Még egy egyszerű akácért is kár, nemhogy egy tölgyért. A legelőkön minden tölgyet meghagytunk, 2003. óta gondozzuk őket. Nagyon sokat fejlődtek, miután a dzsungelből megszabadítottuk, kitányéroztuk őket, az aljukat lemetszettük. Egyszerűen jó rájuk nézni! Mekkora famatuzsálemek leszenek ezek, ha a klímakatasztrófa nem tesz be nekik. Ellenben az új véletlen magoncok megmaradási esélye nulla, mert a vadak nem kímélik. Kitaláltam, hogy hagyjuk meg melelttük védelmül a cserjéket! De azt meg nem lehet, mert az MVH levon a cserjék miatt. Bár amikor EU-sok lettünk, nagyon sok dolgot rosszul alkalmazott az MVH. Vagy fehér, vagy feket. Pl. a legelőn nem lehet fás szárú növény. Na, még a globális felmelegedés előtt sem lehetett a kánikulában megmaradni egy kis árnyék nélkül, nemhogy azóta. Aztán jött, hogy 300 db fa/ha, egyenletes téreloszlásban. Na, ilyen legelőt meg sosem adott az úr, azt csak telepít, aki esztelen. Fás ligetek kelelnek, ahol a legelő állatok hűsölni tudnak a melegben. Régen a csordakutak körül azért volt sok fa, hogy ott hűsöljenek, majd a déli pihenő után helyben legyen az ivóvíz,újra friss vizet igyanak és úgy induljanak újra legelni. De ha ennél sokkal több fa van, az csak jó lehet az állatnak, de az embernek is, ha a magasztos környezetvédelemről nem beszélünk, akkor is. Régen a paraszt nem hallott környezetvédelemről, mégis mennyi szép hagyásfát hagytak ránk, sőt még gyümölcsfákból is. Na, ez volt az igazi környezetvédelem!

Ehhez képest az ember a minap csak egy rókát lőtt ki. Szerintem jogos az elégedetlenségem...
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.30, 04:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ááááá, nem olyan hosszú lejáratú......és keveset sütizek

Van egy emésztési bajokkal küzdő család, ahol az asszony szokott jótékonykodni.......neki ajánlottam föl, ő boldog volt tőle......és én is, hogy megszabadulok a rengeteg liszttől
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.29, 18:11    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus szivem,most méreg,de így van tartalékod és hogy fogsz neki örülni mikor csak úúúgy rádjön a süthetnék. Wink Very Happy
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.29, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kátya!
Akkor sütizhetsz az elkövetkezendő kb. 9 hónapban.

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.29, 05:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnapi mérgem: rendeltem a neten kenyérlisztet - de valószínű melléütöttem, mert 5 kg süti liszt jött Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő
3 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban