16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:34:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:24:am kutyus :
Jó reggelt!
5:51:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt!
6:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:06:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt!
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:23:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, szép napot kívánok!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:39:pm Bojtárgazdi :
Nahááát! Zotank, üdvözöllek!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:09:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen öröm ért ma?..(38)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen öröm ért ma?..(38)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.11, 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mai örömöm, hogy szép ünnepi asztal csináltam, finomat vacsiztam

Bau ez gm egy lisztkeverék, de van benne elég sok kukorica liszt is
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.11, 17:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mai örömöm!
Szépen lenyírtam a TerPéter haját!
Az átültetett rózsáim, túlélték a mozgatást
tercsi
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.11, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie Kedves, akkor én Neked is örülhetek! Köszönöm! Puszi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.11, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok, én azt hiszem, a mai világban már eleve öröm aznapra mestert találni, és még nagyobb öröm most ebben a felfordult helyzetben. Very Happy
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.11, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem a mai napon nincs semmi örömöm ezért veletek örülök.
Nekem most az is öröm.

Legyetek vidámak.
A nevetés a legjobb orvosság.
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.11, 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:
zsuzsok írta:
Délbe vettem észre hogy nincs meleg vizünk és hipp hopp találtam egy ügyes szerelőt

Zsuzsok, azért ez a "hipp-hopp" mégis öröm! Ilyen gyors megoldás a bajban azért csak adódjon máskor is!

Bojtikám a kicsi öröm is nagy öröm most
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.11, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Tegnapi örömöm:
Megsült és finom lett a kalácsom.........

Én is ezt akartam írni... Embarassed
Az én kalácsom is nagyon finom.
A csülök viszont egy vén diszóé lehetett! Evil or Very Mad Laughing
Nehezen fő... Sad

Kutyus kukorica lisztből van a kalácsod?
Szép sárga.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.11, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mutattad a képét a szakácsosban - nagyon szép is lett! Very Happy Taps Taps Taps
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.11, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnapi örömöm:
Megsült és finom lett a kalácsom.........
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.11, 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsuzsok írta:
Délbe vettem észre hogy nincs meleg vizünk és hipp hopp találtam egy ügyes szerelőt

Zsuzsok, azért ez a "hipp-hopp" mégis öröm! Ilyen gyors megoldás a bajban azért csak adódjon máskor is!
aniko42
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2020.04.10, 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Dózsa Thököly út kereszteződésnél az éjjel nappaliban van élesztő nem szokványos csomagolásban hanem kimérősen Very Happy

Anikó

...........................

skype van kérd el
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.09, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Akkor ma ismét mondathatsz hálaadó misét!

tényleg nem kellene ennyi mindent ilyen idősen csinálni, mert előbb-utóbb rámész! Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________________-

Mai örömöm, hogy erőt vettem a lustaságomon, fölmostam a lakást, portalanítottam, mindent
Hozott a lányom barkát és nárciszt...vágtam pár kis tuja gallyat . kész lett a vázám

Megkaptam a sonkámat......este beáztatom, holnap megfőzöm
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.09, 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Délbe vettem észre hogy nincs meleg vizünk és hipp hopp találtam egy ügyes szerelőt aki ugyan vonakodva vállalta de kész lett . Na mi jön még??

Örülök hogy mindenki jól van és dolgozik ezerrel
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.09, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mai örömöm,hogy végre ki lett meszelve az erkélyem! ugra

Már nagyon felkívánkoztak a pincéből a kaktuszok.
Azokat is felhordtuk,majd holnap átnézem őket,hogy jól vannak-e?
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.09, 15:54    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

A barátnőm egy szállodában dolgozik, több hete bezártak. Az emeleten ugyan nem unatkozik, mert pakol, selejtez, takarít, stb... De szabadságra meg nagyon vágyik. Úgyhogy tegnap jött velem Ostorosra.
Mivel a zember még mindig nem csinálta meg a disznókerítést, mi ketten nekifogtunk. Ezek vietnami csüngőhasú x vaddisznó hibridek, így nem nagyok. Előzőleg már raklapokat hordtam oda, de mást találtam ki. A régebbi disznóskertben vasajtók felhasználásával és gumiszőnyeggel készült a disznóól. A faanyg már elkorhadt, dőlt össze az egész. De ebben találtunk 4 db megfelelő vasajtót. Nekiláttunk ennek a régi düledező ólnak a szétszedéséhez. Mert a zember ígérte, hogy ezt-azt megcsinál és jön. Na, halálnak lenne jó, mert sose jönne el, disnóólat szétszedni, keríteni meg pláne nem.
Így mi ketten elkezdtük, hogy a könnyebb dolgokkal is előbbre leszünk, mire a zember előjön. De nem jött! Így már 3 ajtót kiszedtünk, letároltuk. Gondoltuk, hogy a 4. már csak nem fog ki rajtunk, Kiirtottuk a bozótot mellette, lehúztuk róla a gumiszőnyeget, de olyan sok földet hordott rá a víz, hogy nem bírtuk kiszedni. Kitaláltam, hogy mozgassuk jobbra-balra, majd tömörödik meleltte a föld és ki bírjuk venni. Egy ideig nem engedelmeskedett, ezért igen nagy erővel nekiestem. Ekkor engedett és rám dőlt úgy hogy ellökött. Alattam egy beton oszlop elfektetve, azon gumiszőnyeg. Arra estem rá, rám az ajtó. De az ajtó elég lassan súlyosbodott rám, mert az egyik végén nagyon sok föld volt és nem engedte zuhanni, a barátnőm meg a másik végén fogta, próbálta megtartani, hogy ne vágódjon rám a teljes terjedelmével. De aztán a föld elengedte és így hirtelen már a barátnőm se bírta tovább megtartani. Így már teljesen beborított a vasajató, de ráadásul a barátnőmet is lerántotta, ő vasajtón feküdt.
Nem mondom, hogy nem ütődtem meg, de a körülményekhez képest nagy szerencsém volt. A barátnőm volt kétségbe esve, mert ő ugyan hamar lepattant az ajtóról, hogy legalább az ő súlya ne nyomjon, de én nem tudtam az ajtó alól kimászni, tehetetlenül feküdtem a súly alatt. Mondtam, ne aggódjon, nem emleni kell az ajtót, hanem az egyik sarkát húzza lefelé és én is tolok rajta a kiszabaduló karommal. Így lassan kiszabadultam félig, de tovább nem bírta húzni. Mondtam, emlje meg a sarkát egy kicsit, hogy a lábaimat feljebb bírjam húzni és ha már nem lesz fölötte az ajtó, elengedheti. Addig gyorsan eljutottunk, hogy már csak a bokáim voltak veszélyben, de onnantól nem akart sikeredni. Tényleg veszélyes volt, ha már nem bírja tovább emelni hogy el bírjam húzni magam, és eléejti, akkor többet nem lesz lábam bokától lefelé. Nagyon nehezen tudtam annyi erőt gyűjteni, hogy az ütődés utáni fájdalommal, nyomással, levegő után kapkodva, annyit fordítsak a törzsemen, hogy a bokáim is kikerüljenek a veszélyzónából. De ahogy több idő telt el és már nem nyomott az a nagy súly, több levegőt kaptam és lassan tudtam anynit fordulni, hogy a kezemmel az egyik lábamat, majd a másikat kitoltam, mert a lábaimat nem tudtam mozgatni, meret annyira nem volt vérkeringésük, főleg a lábaimon volt a súly. Miután kint voltak a lábaim, a barátnőm leengedte az ajtót. De alig tudtam megnyigtatni, hogy nincs semmi bajom, némi ütődés és túl soká volt rajtam a súly, kicsit összenyomott, azért kevés a levegőm. És a kettő együtt nehezíti, hogy felkeljek. Vol vagy negyedóra, mire fel tudtam állni. De előbb hasra fordulni, négykézláb és kiegynesedés.
Na, 70 éves vén marha! Megint vigyáztak rád!
Utána telefonáltam a zembernek, hogy jöjjön azonnal, hajtsa be a lovakat, az nem járja, hogy ő jól elvan, mi meg dolgozunk. Ha 5 perc múva nincs itt, ide többet ki nem teszem a lábam. Hamar ott volt. Megmutattuk, hogy addig mit dolgoztunk a kerítésen és hogy gondoljuk. Ok!
Utána újabb feketeleves! Ha valamit cipelni kell, akkor ő mindig a rövidebb utat választja, akkor is, ha veszélyes. Én körbe akartam vinni az ajtókat, a sarkán csúsztatva, ő : dobjuk át a drótkerítés fölött. A kerítés 160 cm, én 166 vagyok.2-t átdobtunk és megtagadtuk a munkát a barátnőmmel. Erre azt mondta, akkor ő majd egyedül! Hát nem tudta egyedül! Segítetem neki, de csoda, hogy nem lett vonalkódos a gatya. Na, a 4. volt a legnehezebb, ami rámesett. Amikor azért elmentünk a helyszínre, és megemeltük, mondtuk, hogy ezt most ne! De ő igen, most! Ebből anyi lett, hogy pár méterre az akácfához letettük. Dögnehéz!
Ő elszaladt, hogy nehogy a llovak lemenjenek a térképről. Így miénk maradt a gödörfúrás az oszlopoknak. Kézi gödörfúró, ásó, kis kerti kanál. Ezt a hegyi agyagot semmi se szereti. A legjobb a kis kert kanál volt, két centinként fellazítani, kiszedni. Csak két gödör kellett, de horror kiásni. Első oszlop betéve, ajtó helyére. A 2. oszlop túl hosszú volt. Még 5 cm-t kellett volna ásni, de már nem bírtunk, az én karom hosszabb, elfeküdtem a földön, az arcom a földön és a karom teljes hossza a gödörben, hogy ki bírjam szedni a fellazított földet. Mese nincs, az oszlopból kell levágni. Sehol a fűrészgép, de én nem is értek hozzá. Parancsba kapta, hogy hozza. Tiszta szerencse, tényleg hozta. Újabb telefon, pattanytyú azonnal. Jött levégta az oszlop végét és be tudtuk fejezni.

Ma nem hagytam neki békét, hogy még ma vegye meg a kutyakenenlnek a az acélhálót. Így megnyeretm a legeltetést, de hozott hálót és mondtam, merevítő is kell, 3 sor. Nem akarta, de mondtam, ha nem hoz, akkor rám ne számítson. Így hozott. Most megy a vita, hogy betonosneki zlopra akrja drótozni, én akácra. Én a kerthez vettem abetonoszlopkat, nem kennelnek.
Szerinte az 5 m-es hálókhoz csak a végeken kell oszlop! Na, megint akkor én többet nem jövök. Jó, akkor középre is megy egy oszlop. A háló alá kell beton, hogy ne tudjanak ásni. Igen, egy-egy betonoszlop lefektetve, nem az az nem elég, alá nagy bontott betondarabok, rá a a háló alá a betonoszlopok. Emlékezz, itthon a térbeton alá a kutyák akkora gödört ástak, hogy nyáron eltűnt a falka mire hazajöttünk. Onnan tudtuk, hogy beton alatt vannak, hogy ott volt meleltte a sok föld kitermelve. Később megfigyeltük, hogy a kutyák kalákában ásnak. Sorban állnak és egymásnak dobálják a földet így több kutya együtt sok földet tud kitermelni. Erre a képességükre számítok is, mert a kennel területén van két akáctuskó. Ők is dolgozzanak, ne csak mi. Remélem, ki fogják ásni, mi meg daraboljuk az előkerülő gyökereket.

Na, ha azt akarom, hogy a két dög mielőbb befejezze az itthoni "kertépítést", akkor kénytelen vagyok menni kutyakennelt építeni.
Reggel tudom meg, hány oszlop kell. Megtervezzük és legfeljebb én legeltetek, ő ás. Mondtam, adjon szénát a lovaknak és ne a legeltetéssel pöcsöljön, hanem ezzel haladjunk. De asszongya, már em eszik a szénát, legelni akarnak. Szerintem aki éhes, megeszi a kenyeret is, nemcsak a kalácsot. Ez csak kifogás.

Hiába van traktoros gödörfúró, oda nem lehet trakival bemenni. Hiába van benzines gödörfúró, a sok fagyökérben az se sok szart ér. És az nagyon két emberes! Ráadásul itt tufa is lesz, azt vésni kell.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő
36 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban