17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
Orchideák otthonunkban (111)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Muskátlik (7)
Szobanövények (22)
Gyümölcsök (5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Konyhakerti növények (14)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek....képek(21)
IDŐJÁRÁS (69)
GAZLAP szakácskönyv (79)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
Milyen öröm ért ma? (39)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
A Tudat keresése (4)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
Kávéház (41)
Nagyik és Ők....(4)
Versek, költemények (4)
Kedven filmem, színészem (2)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:15:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:40:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:37:am kutyus :
6:22:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!Ismét elindul egy hét..........
6:54:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:59:am kutyus :
6:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:38:am kutyus :
Jó reggelt! fúúúúúúj a szél rendesen
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.21, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon mérges vagyok magamra. Fal
Tök fejemmel elfelejtkeztem a mobilom töltéséröl igy teljesen lemerült Fal
Most melegithetem hajszáritozhatok reménykedve abban hogy ujra sikerül.
feléleszteni.Wink

Emmylie
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.08, 17:45    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella szivem ne mérgelődj,árt a szépségednek!... puszi2 Te/mi "neveltük" őket ilyenné. Crying or Very sad Ha eddig megcsináltad/tuk helyettük,mostmár elvárják...... Crying or Very sad
Azért is lett volna jó ha egy kicsit betegre veszed a figurát a kezeddel, hogy megtapasztalják mennyi plussz munkát jelent nekik a kiesésed. Wink Very Happy

puszi2 puszi2 puszi2 puszi2 puszi2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.08, 06:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Nagyon nehéz lehet úgy élni-termelni-ellátni, hogy a család többi része inkább hátráltat, mint segít Sad
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.08, 04:37    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike! Teljesen igazad van, az állatok megeszik, ha van, aki kiszedje a hűtőből. EZ ÚGY van, hogy vagy én vagy senki.
A férjem letojik mindent!
A lányom kidob mindent. Akkor játszik kidobósat, amikor én nagyon el vagyok foglalva vagy alszok. Mivel elég gyakran dolgozok éjszaka és utána dél felé kelek fel, mire felkelek, kirámol. Pl a rámákat is ki szokta dobni, pedig azok egyhamar nem romlanak meg. Neki az üres hűtő a rend, illetve az, ha az ő polca tele van.
A hűtő magasabb nálam. A zembernek van egy polca legfelül, ott csak az ő vackai vannak.
Bognak is van egy saját, de sosem fér el.

Amit nagyon sajnálok, az a kovászos uborka. Sok kovit raktam tartósítószer nélkül a hűtőbe üvegekben és finomak. Erre ő kicseszte, mert nem olyan átlátszó a leve, volt egy kis üledék. Még jó, hogy volt egy kicsi.

Akkora a fejem, hogy elhatároztam, hogy az idén amit befőzök, azt mind én eszem meg, nekik KUSS belőle.
A lányom nem kedveli a befőzést, vagy 10 éve meg is mondta, hogy ő abban soha nem fog segíteni, de a kertészkedésben sem, mert olcsóbb megvenni. Ehhez képest amíg van abból a paradicsomból, amit én főzök be, nem kell a bolti.
Az egyik évben sok időm elment a birsalma befőzéssel, az ember feszt csesztetett, hogy minek, úgyse kell az senkinek se. Most úgy eszi, hogy eldugja az üveget, hogy mind az övé legyen.
Amikor körtét főztem be és vagy két napig tartott, akkor is cirkuszolt. Azt is szinte mindet egyedül ette meg.

Szerintem csak azért pofáznak a befőttek ellen, hogy nehogy segíteni kelljen. Bezezg az evése megy!

A fagyasztó használata sem problémamentes. A zembernek csak a hús valami. Volt, amikor kivitte az állatoknak az általam lefagyasztott zöldségeket, mert az nem élelem.
Három fagyasztó van, de ha veszek egy csomag mirelit borsót vagy zbabot, alig tudom betenni. Bog még mirelit krumplit is vesz magának meg francia saláta keveréket, de én ne fagyasszak le semmit se. Igaz, alsősorban saját termelésűt fagyasztok és azt meg is kell termelni.
Gondolom, most fosnak, hogy netán kell egy kicsit segíteni a kertben. Legszívesebben mindkettőt leselejtezném!

A kert (az itthoni) úgy van ott, ahogy én hagytam utoljára decemberben. A férjem minden délután már korán itthon van. Ha csak napi fél órát ügyködne, akkor haladna. Még az általam oda készített ágakat se fűrészelte össze, pedig kell a hely, hogy megint rakjak a helyére, ha odaérek.

Ja, ma este főzött 3 liter forralt bort. De ki a fene iszik meg ennyit? Senki nem ivott belőle.
Kezdem érteni, miért mondják a féjekre, hogy addig jó, amíg dolgoznak valahol és nem rontják otthon a levegőt. Ha vele dolgozok, akkor haladunk, hallgat rám, de egyedül valahogy a ló segge körüli munkán kívül mást nem akar meglátni.
A kazántól a hamut csak akkor viszi ki a telephelyre, amikor a terepjáró kerekéhez teszem, hogy úgy ne tudjon elindulni.
Az bosszant, hogy a válltörésem miatt sok időm kiesett és még most sem tudok mindent megcsinálni, meg sok dolgot lassabban, mert még mindig vannak balos munkák, de a jobbos is lassúbb. Még nem értem magam utól a könyvelésben és nekem az az első meg a Kft-nkkel kapcsolataos mindennemű papírmunka. Az összes többi csak akkor, ha jut rá idő.

A savanyúkáposzta még mindig kint van a teraszon. Oda kihúztam, amikor már nem maradhatott a konyhában a melegen. De a pincébe nem tudom levinni. Ahhoz lenne esze, hogy új gyalult káposztát vegyen és én besavanyítsam megint, de hogy a meglévőt levigye, azt már nem.
Arra is képtelen, hogy a terepjárók km-óra állását leolvassa. Az nekem kell minden évben január 1-én. Napok óta ígéri. Meddig tart, hogy ahogy kiszáll, felírja.

Mindent összevetve, nagyon meglátszik, hogy egy ideje kisebb kapacitással dolgozok!
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.07, 19:43    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella megértelek,de az jutott a fejembe,hogy rengeteg állatotok van. Nem tudod azokkal megetetni a felesleget/maradékot? Az nem vész kárba.

Nálunk hál'Istennek nem megy kárba,itt a kutya,cica,Ágikám tyúkjai,stb.stb.
A férjem elől meg el kell lopjam a hűtőből amit már én ehetetlennek nyílvánítok. Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.07, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Próbáld csak nyugodtan, ne kapkodva, mérgesen
Bele fogsz jönni Emmylie!
Próbáltad úgy, ahogy mondtam? akkor legalább látod a tükörben, hova kell tartanod a csöppentőt....utána úgyis fölnézel rá, és akár oda is tarthatod a szemhéjadhoz

Most legalább valamennyire sikerül.Mire a másik szemem sorra kerül talán rájövök a trükkre. Very Happy Wink
Köszönöm szépen a tanácsot Kutyus kedves.
Probálkozok tovább nem adom fel. Wink

Emmylie
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.07, 06:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

SAjnos, nálunk is várható, hogy minden szolgáltatás ára megemelkedik...........mennek utána az élelmiszerek, minden Sad
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.07, 03:38    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tudom, hogy az alábbi cikk nem vigasz, sőt!!!
Szerintem nálunk sem áll meg az áremelkedés. Covid nélkül sem maradtak volna úgy a mg-i árak. lehetetlen a korábbi módon termelni.

Tüntetnek a spanyol gazdák – nem bírják tovább a termelést ellehetetlenítő nyomást
2021. december 7., kedd 15:50:43 / NAK – Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Szóljon hozzá Ön is!

A villamos áram ára 270 százalékkal nőtt. Zöldség- és gyümölcstermesztők tiltakoznak Spanyolországban a Mezőgazdasági Minisztérium előtt.

A spanyolországi gazdák már 2020-ban is tisztességes árakat és az élelmiszerláncban elfoglalt helyük megerősítését követelték.

Azóta a termelési költségek tovább emelkedtek, olyan szintre, amelyet korábban soha nem értek el, jelentették be a nagy mezőgazdasági termelők COAG, Asaja és UPA szövetségei közös közleményükben, írja a NAK.

Tüntetések Spanyolországban
A múlt héten a madridi mezőgazdasági minisztérium előtt a zöldség- és gyümölcstermesztők tüntettek. A gazdaszövetségek szerint Spanyolországban az elmúlt évben így változtak a termelési költségek:

270 % emelkedett az áram ára,
73 %-kal nőtt a gázolaj ára,
48 %-kal nőtt a műtrágya ára
a víz harmadával, az állati takarmány ára 30 százalékkal, a vetőmagok ára ötödével emelkedett.

Az élelmiszer is drágul, de ez a gazdák többletköltségeit nem fedezi
Az élelmiszerárak növekedtek ugyan, de a gazdák mégsem kaptak elegendő kompenzációt, a mezőgazdasági termelőknek fizetett árak nem fedezik a költségeket. A helyzet nem biztosít garanciát a gazdaságok jövedelmezőségére és ezért veszélybe kerülhet a spanyolországi élelmiszer-termelés.

Lépéseket terveznek a szövetségek
A költségek csökkentése érdekében többek között különleges villamosenergia-tarifára és a mezőgazdasági berendezésekre kivetett áfa csökkentésére van szükség.

A mezőgazdasági szövetségek szerint ezenkívül biztosítani kellene a mezőgazdasági termékek tisztességes árát. A COAG, az Asaja és az UPA gazdaszövetségek fontolgatják a harmadik országokkal kötött kereskedelmi megállapodásokban szereplő, az importárakat befolyásoló védzáradékok felülvizsgálatát is.
A helyzet Magyarországon sem biztató
A NAK a spanyol helyzetre reagálva írja, hogy az energiaár soha nem látott emelkedése több ágazatot is kilátástalan helyzetbe sodor Magyarországon is. Ilyen többek között a gombaágazat is, ahol a komposzt-előállítás költségeinek 35 százalékát az elektromos áram teszi ki, vagy a mesterséges megvilágítással működő zöldséghajtató üvegházak, melyek az egész éves folyamatos árukínálat megteremtése érdekében végeztek költséges beruházásokat. A termelési költségek emelkedéséről legutóbb ITT írtunk.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.06, 20:55    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, egy új világ jön!

A régi életünket elfelejthetjük. Meg kell tanulnunk takarékosabban élni, főleg újrahasznosítani.

A háztartásokban a legegyszerűbb az élelmiszerek megbecsülése lenne, utána a ruhavásárlás korlátozása.

Ezért tegnap csak 4 l levest főztem. De még most is van 0,75 l. Egyszerűen nem tudom kiszámítani, ki mikor mit enne.
Mindig elgondolkodom, hogy amikor nem volt hűtő, naponta főztek, de csak annyit, amennyi aznap kellett. Egy esti főzésből maradhatott reggelre, de akkor meg is ették.

Most úgy gondolkodunk, hogy kétszer ugyanazt meg lehet enni. Hát igen, ha nagyon fogukra való, akkor megennék háromszor is. De van, amit kevésbé.
Nálunk rossz szokás, hogy a férjem nem tud ebben gondolkodni. Elmegy bevásárolni, amit meglát és még nem ismrei, azt neki ki kell próbálni. Megveszi, eldugja, stikában megeszi, utána asszongya, nem jó, amit főztem.
Ma este is megleptem, valami vett cuccot zabált. Akkor én minek főzzek? Így perszehogy ott marad a hűtőben.

Tehát csak egyetlen étkezésre valót szabad főzni! És utána két napig semmit!!!! A következő főzésből akkor semmi nem landol a kukában.

Nagy a fejem, a múlt héten a lányom 20 doboz tartalmát ürítette ki. Mennyi alapanyag, mennyi munka! Mindenki kitalál valamit, megfőzi, nem kell, utána jön a következő. A maradékok pedig gyűlnek.

Ez a sok reformkaja meg különösen az agyamra megy! Magyar gyomorba magyar kaja kell, az finom! De ezekből a reformszarokból a nagy része, sőt időnként majdnem mind megmarad. Ha idejében észbe kapok, megy ki az állatoknak. Ha nem, kuka!

Régen elvétve fordult elő, hogy ki kellet dobni valamit. De nem is vásároltuk így tele a hűtőt. Amikor öten voltunk, kisebb hűtő is elég volt, mint most hármónknak. Mert ott tárolunk egy csomó dolgot! Nem, a hűtő majdnem üres legyen! Akkor nincs, ami megromoljon!

A férjem képes egyszálmagának 10 l valamiket odafőzni, természetesen nem eszi meg. Utána tárolja még két hétig, mert asszongya, az még kell neki, a vége megsemmisítés. Meg addigra még három fajtát kell kidobni.
Olvassa a hülye receptjeit és akkor azt megkívánja és egész nap arra gyúr, hogy hazajön, megfőzi. Akkor én hiába főztem mást, nem azt eszi.

A lányom a reformkaja dilijével megy az agyamra. Van, hogy egy hétig zöldet takarmányoz, nem eszi, amit főzök. Utána úgy ki van éhezve, hogy alig várja, hogy újra főzzek. Még egy bundáskenyérnek is örül!

Nem tudom, más családokban hány zabahülye van, de nálunk ez túl sok!

Na, ez a reformkaja meg teljes ökörség! A saját disznóink zsírját kisütöttem. A lányom eldugtosta az üvegeket, hogy ne együnk zsírt. Nem tudtuk, mikor és hogyan fogyott el, de most egy nagy pakolásnál előkerült 6 l zsír. A mi disznóink nem ettek semmi vegyszereset.

Ehhez képest veszik a pálmaolajat, mangalicazsírt, veszem a napraforgó olajat. A napraforgóolajban annyi vegyszer van, hogy az hihetetlen!

Néha nagyon le akarom selejtezni a családomat!
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.06, 19:04    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

egó Nahát babakill babakill
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.06, 09:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem túl bíztató kilátások Sad

https://hvg.hu/gazdasag/20220106_Egyre_durvabb_az_aremelkedes_az_iparban_ezt_a_lakossag_is_meg_fogja_erezni#rss
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.06, 05:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Próbáld csak nyugodtan, ne kapkodva, mérgesen
Bele fogsz jönni Emmylie!
Próbáltad úgy, ahogy mondtam? akkor legalább látod a tükörben, hova kell tartanod a csöppentőt....utána úgyis fölnézel rá, és akár oda is tarthatod a szemhéjadhoz
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.05, 23:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Merges vagyok magamra Fal
Nagyon bosszant hogy olyan ügyetlen vagyok hogy nem tudok a szemembe csöpögtetni.
Igy kb hiaba volt a mütet azt hiszem.
Probalkozok es remelem hogy valamikor csak eltalalom a szememet vegre. : röhög2 Fal Sírás-rívás

Emmylie
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.16, 19:30    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elszomorító. duma egó

Ezen a környéken meg nincs vad! Shocked Ezt csak onnan tudom,hogy 2 vadász is van a "bandában".

Capsella írta:
...Én rosszul vagyok a brüsszeli seggfejektől! A józan eszüket megvették, mert ennyire hülyék nem lehetnek!

Az a baj szivem,hogy Brüsszelnek ehhez nem sok köze van! A legtöbb E.U. tagállamban működik,csak MI nem tudunk megmaradni a ló hátán. Vagy egyik,vagy másik oldalára csúszunk. Crying or Very sad
Eszetlen /logikátlan/ döntések születnek a szakemberek kizárásával.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.16, 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella

SAjnos én is ezeket hallottam: járok rendszeresen az Őrségbe, ott a háziak már fölhagytak a kiskerttel, mert mindent lezabáltak a szarvasok
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Következő
1 / 29 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban