17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Orchideák otthonunkban (111)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Vendégeink a kertben (18)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Muskátlik (7)
Szobanövények (22)
Gyümölcsök (5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Konyhakerti növények (14)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (79)
IDŐJÁRÁS (69)
Vicces történetek....képek(21)
A Tudat keresése (4)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
Milyen öröm ért ma? (39)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
Kávéház (41)
Nagyik és Ők....(4)
Versek, költemények (4)
Kedven filmem, színészem (2)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:15:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:40:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:37:am kutyus :
6:22:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!Ismét elindul egy hét..........
6:54:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:59:am kutyus :
6:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:38:am kutyus :
Jó reggelt! fúúúúúúj a szél rendesen
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (79)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (79)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 19:26    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus dinsztelj a rizshez egy kis hagymát,zőccséget Wink ,gombát,-amit szeretsz-,hozzá 1 tojást,fagylaltos kanállal /kézzel /gombóc és kirántod. Csúcs köret. Holnap én is ezt tervezek a rántott cs.farhoz. Laughing

Capsella mi az első 15 l.savanyúkáposztát pikkpakk felettük,megismételtem,de most meg alig fogy. Crying or Very sad Ha kezd sárgulni majd lefagyasztom,csak nemtom mit szól hozzá. Wink
Én mindig teszek a kocsonyába bőrt,mert szeretem is,no meg attól lesz olyan kemény,h.szeletelni lehet. Laughing
Az ízületeknek tényleg jót tesz,most mi adtunk neki rendesen a körmökkel. Laughing
/inkább ez mint a zselatin meg a zacskós kollagén Laughing /

Gratulálok az önmegtartóztatásodhoz. Ok Szeletelj fel répát,karalábét,almát,azt tedd a kezed ügyébe. Wink röhög2

Bauka szivem,már agggódtam Wink h. leszoktál a főzésről. Wink Laughing
Jó hogy itt vagy. puszi2

Csináltam ma krumplispogácsát,lett 142 db. a 4 cm-es szaggatóval. ugh Ahogy sült,úgy ettem. röhög2 Forrón. Azután már úgy sem klell. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Bau fényevő lett?

Akkor a héten éhen haltam volna!
Egész végig sötét volt, borús volt. Sad
Most némi havazás után süt a nap.... Very Happy

De szerencsére volt mit ennem: paradicsom leves, mákos tészta, gyros salátával sült krumplival, persze nem bolti Nono és sárgaborsó főzelék sült hússal.
Mára kínait főztem kurkumás rizzsel.
Holnap VARGABÉLES lesz .
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 10:38    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

19-én este megfőztem a kocsonyát. Én 10 l-re készültem, ahhoz vettem 4 körmöt, egy csülköt és füstölt bordaporcot 2 db-ot. Erre a férjem is hozott dobozos kocsonyahúst, amiben bőr is volt és ragaszkodott ahhoz, hogy a bőrből tegyek ebbe is. Így már nem fért el a 10 l-es fazékban, még egy fazékba keleltt tenni. Ja, én krumplit, srépát, petrezselymet, zellert is szoktam beletenni. Nekem kell, hogy könnyebb étek legyen.
Mivel este későn tettem fel, éjfél felé főtt meg, de még utána várni kellett a kicsontozáshoz, szűréshez. Mire ezekkel is végeztem, hajnali 4 volt, jó, közben dolgoztam az ÁFA-bevallásokhoz.
10 adag, ebből 6 nagy-nagy adag a zembernek, a tetején csípős őrölt paprikával. Nekünk 4 db féladagos, kevés hússal, pusztabőr nélkül, a tetején édes paprikával. Erre a lányunk nem eszi, fene nagy fogyóba kezdett, 3 hét alatt 3 kiló ment le. Meg nyüvi az én ÁFA-s idegeimet.

Viszont én most jöttem rá, miért is lehet ennyire szeretni a kocsonyát. Már több éve eszem, mert az álatorvosunk azt mondta, inkább kocsonya és körömpörkölt az izületeknek, mint tabletta. De hogy ez nagyon finom, most rájöttem. Tegnap reggel is ettem, de este is. Estére már olyan jól összeértek az ízek, hogy ez tényleg mennyei étek! Na, ez azt jelenti, hogy a féladagot kétszeriből ettem meg. Még van három adagom. Jó, hogy hideg van.

Most zöldbab főzeléket főzök fasírttal, de azt Bogi nem eszi, mert ő nem szereti a zöldbabot. De ezt most találta ki az utóbbi hónapokban. Így tejfölös gombát és nokedlit is főzök.
Levesnek kifejtő bablevest, kicsit furcsán. Van egy kevés kockázott bacon, azt megpiriítom, azon sk savanyúkáposztát dinsztelek, ebbe megy a bab és a zöldségek. Rántás, tejföl, nokedli.

Most megyek kenyeret venni. Utána kezdek főzni, gondolom, a holdvilág a konyhában talál majd.

A savanyúkáposztámból már csak 15 l van. Ha így fogy, nemsokára lehet újat készíteni.

Hú, nagy hírem van! Amióta elkezdtem könyvelni, ez az első negyedéves ÁFA-bevallás, hogy a szokásos 3 kilómat nem szedtem fel! Nem mondom, volt amikor a levesgyöngyöt ettem nasiként. Meg kukoricapelyhet magában, meg mindent, amit leltem. De most nem volt itthon datolya, füge és más aszalt gyümölcs. Valami nagyon nem hízlalót kellene a továbbiakra kitalálni az adóbevallási stresszoldásra.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 09:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pilikém, inkább te kaptál ihletet tőlem.......a krumpli levest már harmadik napja eszem Very Happy
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 09:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Naaaaa... Kátya - lemásoltad a menünket. Wink

Mindjárt elindulok a henteshez disznólkodnivalóért. A krumplileves meg itt rotyog mellettem... Laughing

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 06:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma disznólkodni fogok: a krumpli leves után disznótorost sütök, mellé céklát eszem

A hét elején túl nagy adag rizst főztem meg köretnek........ettem belőle 2x, de még ott figyelt a többi.

Erre főztem fél liter tejben rizst, összekevertem a kettőt, bele tojás.......usgyi a sütőbe
lett belőle finom rizskoch Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.21, 20:17    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma nagykanállal főztem. Wink Nagy adag körömpörkölt,kocsonya készült. /volt egy összefagyott 7 kg.-os köröm csomagom,nagy helyet foglalt,de Vili vette és egyben rakta be hozzájuk/ A körmöt már be is "borítékoltam" megy a mélybe/
Mivel voltunk piacon a csirkésnél,nanááá,hogy megloptam Pocok kajáját. Embarassed Farból és nyak bőrből főztem levest és vasárnapra is tettem el cs.farát rántani. Laughing /A zuram majd kap combot Wink / aranyoskám

/lesz a mélyben tartalék/

A falusi csirke árusnál is megnéztem a cs.láb árát,ott 600/kg. Shocked Evil or Very Mad Igaz,az manikűrözött volt. Elé vagyok képedve. egó
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.21, 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Küldök Emmylie.............

aranyoskám aranyoskám
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.21, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Délre már nem érek oda sajnos Very Happy Very Happy de azért fénypostával küldhetnél egy adagot Very Happy Wink

Ma a férjem milanoi szeletet kapott ebédre és tárkonyos sertésragu levest.
Nekem csak spagettit hoztak én nem szeretek olyan sok hust enni. Very Happy

Emmylie
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.21, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma a krumpli leves után káposztás kocka lesz az ebéd
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.21, 07:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A hétre én nem rendeltem magamnak ebédet igy tegnap grizes tésztát készitettem magamnak. ugra
A férjem tökfözeléket kapott pörkölttel Wink azt én nem szeretem Wink de annál jobban szeretem a grizes tésztát ugra

Emmylie
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.20, 20:08    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A tegnapról maradt rizshez és tartárhoz rántottam ki sajtot. Very Happy
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.19, 19:49    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella szép kis jövőt vizionálsz elénk. Crying or Very sad Twisted Evil
Én nem látok bele ilyen mélyen a mg.-ba,csak azt tudom/tapasztalom,hogy minden egyre sz...bb. Crying or Very sad Twisted Evil És így 70 évesen már azt is TUDOM,hogy jobb nem lesz. Sírás-rívás

Ma rakott karfiolt ebédeltünk

A minap néztem egy műsort,ahol a riportalany egy befektető volt. Megkérdezték -többek között- ma mibe fektetne be legszivesebben,ahol már előre látja a tutit. A szemét feldolgozást/hasznosítást említette, ill. a TÜCSÖK bizniszt. Shocked Elmondta,hogy ez lesz a jövő kajája a magas fehérjetartalom miatt. Shocked Crying or Very sad Erről rögvest egy vicc jutott eszembe: Kicsi unokám mi olyan szegények voltunk anno,hogy nálunk a kolbász még húsból készült.
/oszt'nincs kedvem nevetni Crying or Very sad /
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.19, 05:23    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az alábbiakat érdemes elolvasni.

https://www.agroinform.hu/szantofold/kostoltad-mar-tonke-es-alakor-tajfajta-bio-liszteket-is-vasarolhatsz-53640-001

A pestiek kitudakolhatják, hol lehet majd ezt a lisztet megvenni. Azaz már igyekezni kell!
Recept is van mellékelve.

Ha valaki áttanulmányozza, megérti, milyen az, amikor a kevesebb több.
Ezek a régi búzafajták sokkal kevesebbet teremnek, de lényegesen egészégesebben lehet velük táplálkozni, mint a mai fajtákkal. Ha még azt is hozzávesszük, hogy vegyszermentesen termelik, akkor jobb, mint bármilyen gyógyszer.

Az árát nem tudom, de nyilván sokkal-sokkal drágább a szokásos hibridbúzák lisztjeinél.

Várom, hogy mikor tudunk már ilyet vetni bioban. Van 20 ha szántó, amit tavaly már nem ért vegyszer. Zab volt benne és nem csáváztuk a vetőmagot és műtrágyát, növényvédelmet se kapott. Aki a feleslegünket megvette, nem is adta el, hanem a marhái etetésére használta fel.

Milyen az igazi gazda? Eszi a bolti szart, de a lovai biozabot esznek.
Hiába, mindenki hülye, csak mindenki másképpen hülye.

Apropó!
ÁszokLaci linkelt be üres élelmiszerpolcos boltot.
Sajnos, semmi jó hír nincs, de nemcsak itthon, más országokban sem.
Ahogyan az emberek betegek a vegyszerektől, a rossz levegőtől, a víztől, ez ugyanúgy árt a növényeknek, állatoknak. természetesen a termesztett, tenyésztett élőlények viselik a legnehezebben a környezet szennyeződését és a klíma változását is.

Egy másik szakmai cikk foglalkozik a kukorica üszöggolyvájával. Csak egy apró összefüggés a sokból: a spórák a kukorica sérülésein keresztül fertőznek. A spóra gyakorlatilag mindenütt és mindig jelen van a talajban, együtt kell vele élnünk, mint innentől a coviddal.
A nagyüzemi termesztéstechnológia legengíti akukorica immunrendszerét és kevésbé tud védekezni, mint régen. Ehhez jön a klamaváltozás által kiváltott sok szél, homokvihar. Amikor bejött a szocializmus, akkor a mezőn szinte minden fát kivágtak a dülőutak és mocsarak mentén. De ez a táblásítás a anyg teljesítményű gépek kihasználása miatt a kapitalizmusban ugyanígy zajlott.
Ahol a szántóik vannak, kb. 500 ha-on van 2 db gleditsia akác, azok talán még a maszek világból valók. Talán csak azért nem vágták ki őket, mert sekinek nem fűlött a foga ahhoz, hogy a nagy tövisek között dolgozzon.
Következésképpen nincsenek fák, hogy mérsékeljék a szelet, erért a fasorok hiánya maitt jobban kiszáradnak a talakoj, cssínylődik a növény, ehhez jön a szél és a homokverés.
Szép kis öngól!

Tehát igencsak újra kell tanulnom a mezőgazdasági szakmámat. Meg kell érteni a nagy összefüggésekt, ha az meg van értve, akkor ott a a nagy kérdés, hogyan tovább?
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.18, 21:13    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ok Jó kis elfoglaltság! Very Happy Puszi

Már én is gondoltam egy kis kocsonya főzésre. Laughing

Rántott gomba rizzsel,tartárral volt az ebédünk.

Bau fényevő lett? Wink Very Happy

Se sütés,se főzés. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő
1 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban