16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben (18)
Kertek és kalandok (5)
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Canna Indica / kána virág
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fűápolás (2)
Íriszek (7)
Bougainvillea

- Tábortűz témák:
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
IDŐJÁRÁS(64)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Milyen öröm ért ma?..(38)
Találd ki (30)
Írj bármilyen témáról (16)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
KORONA vírus 2020.
Vicces történetek....képek(18)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
7:19:am Emmylie :
Szép jo reggelt Indulunk "kávézni"
5:15:am kutyus :
Jó reggelt!
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:04:pm Emmylie :
Szép vasárnap délutánt kivánok mindenkinek.
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot minden GAZnak!
9:22:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:34:am kutyus :
Jó reggelt! Nálunk is esik.esett éjjel is
4:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok! Nálunk egész éjjel esett az eső, remélem, másutt is, és megenyhült kicsit az idő.
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás (3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás (3)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.05.16, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy látszik, most annak jött el az ideje, hogy akik eddig belekotyogtunk a "n agyok" dolgába, mi is bemutatkozzunk.
Igaz, hogy júliusban lesz egy éve, hogy először idejöttem, de csak most áprilisban kezdtem komolyan gazolni.
Pap Gábor vagyok, amióta az eszem tudom, nagy kertbolond voltam, sokáig biológusnak vagy biológiatanárnak készültem, de aztán gimiben jött, látott és győzött a spanyol. Magyar-spanyol szakon végeztem az ELTÉ-n.
Már egyetemista koromban két mániám volt: spanyolt tanítani minél kisebb gyerekeknek és az anyanyelvemet külföldieknek. Mindkettő teljesült, egyetemről általános iskolába mentem napközizni, hogy kicsikkel spanyolozhassak, közben az ELTÉ-n tanítottam külföldieket magyarra. Aztán 15 évig általánosban tanítottam, magyart és spanyolt. Az elmúlt 10 évben különböző nyelviskolákban is tanítottam, jelenleg a budapesti Szent László Gimnáziumban tanítok spanyolt, spanyol nyelvű idegenvezetést és magyart külföldieknek, egy főiskolán óraadóként spanyolt, és ezzel egyidőben végzős vagyok a pécsi egyetemen magyar mint idegen nyelv szakon.
Viszonylag későn nősültem, 38 évesen, de megérte várni, immár 14. éve élünk boldogan a feleségemmel. Van két nagyon aranyos és ügyes gyermekünk, a fiunk 13, a lányunk 8 éves lesz idén ősszel. Mindkettő nagy zenész és kertész.
Csömörre, Budapesttől 3 km-re 5 éve költöztünk, a kertünk még kezdeti stádiumban van, de ahogy rferi megjegyezte: "ígéretes nyersanyag", patakpart, madarak, erdő, lejtő, minden megvan, ami egy vadregényes gyönyörű kerthez kell, összesen két dolog hiányzik: idő és pénz.
Mindenesetre most is nagyon élvezzük, a világért nem mennénk el innen.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kidana
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.05.15, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igaz, hogy már egy ideje garázdálkodok itt a gazon, de a bemutatkozást elmulasztottam, úgyhogy most bepótolom. Embarassed Laughing
23 éves múltam, az ELTÉ-re járok szociális munkás szakra, gyermek- és ifjúságvédelemre szakosodtam, és egy hónap múlva államvizsgázom. Rolling Eyes
Rajongok az állatokért (és persze a növényekért), mondhatnánk, testvéremnek tekintem őket, ezért megpróbálok tenni is értük, több állatvédő szervezetnél is önkénteskedtem már (most a negyedév miatt sajnos nincs rá időm). Két és fél éve vegetáriánus vagyok, kizárólag az állatok szeretete és tisztelete okán, az egészséges étkezés nem nagyon izgat. Sok állatkám és növényem van itthon, igyekszem mindegyiküknek a tőlem telhető legjobbat nyújtani. Jelenleg a szüleimmel élek, de ha minden jól megy, a közeljövőben összeköltözünk a párommal.
Egyelőre ennyit magamról, örülök, hogy köztetek lehetek. Smile

Ja, és a "becsületes" nevem Dia
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
toto
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2007.05.07, 16:43    Hozzászólás témája: pót bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!Engedjetek meg néhány pót bemutatkozó mondatot.Sajnos a cipó javát már elfogyasztottam,nyugdijas vagyok 9. hónapja.A feleségemnek még kicsit kell dolgozni,hogy ezt az "irigyelt" állapotot elérje.A gyerekek már önálló életet élnek.Van már uncsink is.A természethez vonzódás szülői örökségnek mondható.Persze az,hogy saját családi házban éltem 30 évig erősitette az érdeklődést.Foglalkoztam kertészkedéssel,fácántenyésztéssel ,díszpintyekkel és csak úgy volt egy macsek is a háznál.Ezután jött a panel.Mit mondjak?Komoly túlélési stratégiát kellett kidolgozni. Úgy tünik sikeres volt, mert hát itt vagyok.Most,hogy több ráérő időm van idehaza bibelődök a virágaimmal,tanulgatom a számitógépezést.Nos hát ez a kicsit bővebben magamról.Üdvözlet mindekinek:toto
Vissza az elejére
toto
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2007.05.06, 10:51    Hozzászólás témája: válasz Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi mindenkinek a kedves fogadtatást és biztatást,igazán jól esett. Mielőtt regisztráltam volna, sűrün(naponta)olvastam a fórumot és örömmel konstatáltam a segitőkész baráti hangú hozzászólásaitokat.Úgy éreztem,hogy jó lenne egy ilyen csapathoz tartozni ezért most itt vagyok.Köszi,hogy elfogadtatok:toto győzelem .
Vissza az elejére
toto
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2007.05.04, 10:51    Hozzászólás témája: bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Helló Gaz-olók!Ismeretlenül is üdvözlet minden virágot szeretőnek.Kez -dőnek menőnek és megszállottnak egyaránt.toto vagyok,kezdő orchis van 2 lepkém és 2 oncim.Most próbálom újra virágzásra bírni őket, hogy milyen sikerrel még nem tudom.Nagy örömmel olvasom a fórumot,ebből igyekszem tanulni.Biztos lesz,hogy elakadok ezért majd ezúton kérném segitségeteket.Köszi előre is.Ha van ami nekem már bevált örömmel adom közre.Sajnos a számitógép kezelése nem az erős oldalam a latin meg napláne.Természetesen igyekszem okosodni,remélem azért csak elboldogulunk egymással.Baráti üdvözlettel: toto. Már múlt hó 25-én regisztrált tag lettem a bemutatkozó levelem nem láttam viszont sehol. Ezért próbálkoztam most ismét,hátha most nagyobb sikerrel járok.Lehet, hogy az előzőt én toltam el. toto.
Vissza az elejére
orchidea
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.04.27, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Pili és Bora!
Érezzétek jól magatokkat ebben a közösségben. Sokat lehet tanulni és rengeteg ötletet szerezni a kertetek szépítéséhez, növényeitek ápolásához. Én is azon kaptam magam , hogy a kertészeti árudában tudatosan vásárolok és felismerem a növényeket, amiket itt a Gazlapon láttam. (néha még a nevét is tudom ) Very Happy
Wink Pá-pá Pá-pá

Üdv:
Orchidea
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.04.27, 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Bár már egy ideje fórumozok meg levelezek, itt még nem jártam, azt hiszem, ideje pár szóban bemutatkoznom.
Hivatalosan Pap Gábor vagyok, a pili névről már írtam a Nicknevem történetében. 51 éves vagyok, Budapesttől pár kilométerre, Csömörön lakom, egy fővárosi gimnáziumban tanítok spanyolt, idegenvezetést és a külföldi diákjainknak magyart. Emellett egy főiskolán is tanítom a spanyolt.
Nem csak tanítok, a "hóhért akasztják" - a pécsi egyetemen végzős hallgató vagyok magyar mint idegen nyelv szakon, már csak a szakdolgozat és az államvizsga van hátra.
A feleségemmel együtt tanítjuk a külföldieket, ő még ezen kívül a Nemzeti Múzeumban is dolgozik. Van két aranyos, okos palántánk is, a nagyfiú 13, a kislány 8 éves lesz ősszel, nagy kertészek mind a ketten.
Nagyon jól érzem magam ebben a gazos társaságban és ti adtok erőt ahhoz, hogy a minimális szabadidőmben a kerttel foglalkozzam legalább a gép előtt, otthon pedig - ha véletlenül mégis hazavet a sors meg a HÉV -, igyekezzem megvalósítani a sok-sok fortélyt, ötletet, amit tőletek ellesek.
Köszönet mindezért!

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
bora54
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.04.24, 20:41    Hozzászólás témája: bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Gazosok!
Már régóta olvasgatom a jótanácsaitokat,tapasztalataitokat, melyekben örömömet lelem mivel én is szeretem a virágokat. 54 éves vagyok, 3 felnött fiam és férjemmel férfitöbbségben élek Tatabánya közelségében.Van szép nagy konyhakertem, férjem a szőlővel és a gyümölcsfákkal foglalkozik, én a virágokat szeretem. Sok szép képet látok tőletek, sajna nem tudom hogy kell feltenni ezeket a képeket, mert
nem nagyon tudom kezelni a számitógépet. Nem tanultam még meg. De egyszer talán sikerül. Nagyon kedvesek vagytok, igaz a szólás, aki a virágot szereti.... Én is ezt vallom! Sajnos csak kevés idő jut a netezésre,pihenésképpen szörfözgetek a fórumokon. Remélem továbbra is sok jótanácsot olvasgathatok, és gyönyörködhetem a virágjaitokban.Szeretettel üdvözlök minden kedves gazost. Üdvözlettel:Bora
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
lizike
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2007.04.24, 06:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Először is örülök, hogy köztetek lehetek Smile
Néhány napja már olvasgatok itt és sok mindent tanultam is, csak azok a fránya latin nekek Embarassed
Nos 30 éves vagyok életem értelme a kislányom aki 15 hónapos. Majd teszek fel róla képpeket, csak mostanában úgy hozta az élet és a kert Smile hogy csak a munkahelyemről van időm netezni, ha haza megyek egyszerűen nincs időm leülni a gép elé Sad.
Tegnap is fél 10-kor estem be a házba. Férjem egyenlőre még jól tűri a kertészkedést bár Ő a nagy gyepfelületek híve ahol majd tud a gyerekeivel ( a következő fiú lesz szerinte:)) focizni.
A kertben nincs olyan virág vagy bokor amire ne lennék büszke. A múltkor párom leltárt tartott, mert sokalta az egy főre eső futárok számát. Kb 41 db bokor van nálunk. Ebből orgona 10
Embarassed .
Már most is sokat írtam és így képek nélkül száraz:( nézzétek el Nekem. Remélem sok időt tölthetek majd itt Veletek.
Köszönöm a türelmeteket.
gyurgyalag
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2007.04.23, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én már kb. egy hónapja jövök-megyek a gazlapon. Kaptam sok jó tanácsok, magokat és sok-sok jókivánságot a gyógyulásomhoz, köszönem szépen.

Eddig nem láttam a bemutatkozást, most pótolom, pár szót magamról.

Ha süt a nap, alig birok magammal, mindig kint lennék az udvaron, ami nem nagy, de igyekszem belezsufolni, amit lehet -persze csak mértékkel.
Régi álmom volt egy tulipánfa, ami földcserét kapott. Idén virágzott harmadszor.

Nagy-nagy vágyam volt egy japánjuhar, amit másfél éve megkaptam névnapomra, de az is velem együtt beteg lett, a kertészet visszavette.
Azóta nem merek újat venni, mert félek, megint megbetegszem (bár igy sem garancia a gyógyulás) Kisics babonás vagyok Exclamation Question

Idei szerzeményem egy fás bazsarózsa, aminek állitólag narancssárga virága van. Úgy tünik ez idén nem derül ki. Hiába biztatgatom, nem nagyon akar virágoz hozni, peddig itt lenne az ideje.

Férjem szerencsére parntner a kertészkedésben. Küldök egy képet az általa készitett virágtartókról. Akkor lesz igazán szép, ha a futópetuniák kivirágzanak. A kiszáradt naspolyafánkat használta fel - lehet követni az ötletét.

Köszi az edigi segitségeteket - gyurgyalag
Vissza az elejére
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.04.23, 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Frézia!

Az én férjem sem nagyon díjazza a növénymániámat, ha rajta múlna, max. 1 kaktusz lenne valamelyik sarokban... No de én azért lelkesen hordom haza az újabbnál újabb növényeket! És ebben most már szövetságeseim is vannak, itt mind a gazosok!!!

Szóval sorstárs Wink üdv!
Vissza az elejére
fresia
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2007.04.23, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már egy ideje itt vagyok köztetek, de csak most kezdtem el nézegetni úgy komolyabban a Tábortüzes részt! Embarassed Embarassed Embarassed
Na jó akkor egy kicsit magamról és környezetemről:
27 éves vagyok, férjnél, gyerekpótló kutyával! /még nem jött el a babaprojekt ideje!/
Sportoló vagyok /ebből élek/ ezért sosincs időm!
Imádom a növényeket, szerintem mutter fertőzött meg!!
A férjem már egy kicsit ki van bukva, hogy vagy a gép elött növényezek, vagy a lakásban, vagy a balkonon!
Na de azért sok beleszólása nincs! Laughing
A kertészkedési kényszert én csak 3 négyzetméteren tudom kiélni! De legalább nem fertőztök halálra!
----------Jha és köszönöm:-------------
-Bojtárgazdinak --képfelrakás--
-Gábornak --szobanövény életbentartása--
-Erika68nak,pampafűnek,anya9nek,dijunak --növények,magok cseréje--
-MEG MINDENKINEK AKI ELFOGAD, BEFOGAD!
lepke virág -OS NAPOT MINDENKINEK!!!!!!!!!!
Vissza az elejére
2003mte
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2007.04.18, 20:48    Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello Mindenkinek! Very Happy

Új vagyok itt a Fórumon, "kezdő" a kertészkedésben.
Jelenleg nyolc tő Dáliám van a négy ablakba elhelyezett virágládákba.
Ez az "első" kertészkedési probálkozásom, amit szívvel-lélekkel és nagy odafigyeléssel teszek.
"Aki vet, az arat" szokták mondani, ezért kiváncsian várom, lesz-e Dáliám idén?

Üdv. M.T.E. Pá-pá
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.04.18, 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Eda Kedves...

Köszönöm a részletes választ!
Nálam is 2 kuty van, Bojtár a komondor, Pintyőke a keverék. Mindkettő kan, azaz Pintyő csak addig, amíg alkalom nem nyílik rá, hogy a túlzott "energiáitól" megfosszam állatorvosilag. Ugyanis többször az életét mentettem meg azáltal, hogy Bojtárt leszedtem róla...és Pintyő az agresszív, Bojtár csak tartaná a rendet...
És 4 macsunk van, Szundi, Patika, Kissmanyi, Lenke.
Növényterroristák mindahányan... Twisted Evil
eda
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2007.04.18, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

KÖSZI a kedves üdvözléseket, nagyon jólesett. Majd még jövök, de most megyek. Üdv Eda

Kedves Bojtárgazdi! Ha rám gondoltál, hogy eltűntem, akkor most egy kicsit visszajöttem. A két kutya a következő: 1 db. husky (Dorka-lány) és 1 db. foxterrier(Milo-fiú). Milo reménytelenül szerelmes Dorkába, aki néha elveri, hogy csak úgy porzik, de a nászt nem sikerült nyélbeütni. Remélem, eztán sem sikerül, mert a Dorka már kétszer szült, mindkétszer 10 (!) kölyke volt, és mit is kezdenénk ekkora mennyiségű husky-foxi turmix-al? Amúgy pedig van egy thai macsekom is , ő Mazsola, most is itt terpeszkedik az ölemben, és egy igazi hölgy, meg másodállásban terrorista.Imádom.

Eda
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Következő
4 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban